Jak przyszłe mamy przygotowują się do pełnienia obowiązków rodzicielskich, w tym opieki nad noworodkiem


Bycie mamą nie bywa łatwym zadaniem, zwłaszcza dla pań, które spodziewają się pierwszego potomka. Na szczęście w obecnych czasach mogą liczyć nie tylko na fachową radę od szwagierek, ale także od doświadczonych położnych środowiskowych. A są i takie trzydziestolatki, które preferują lekturę odpowiedniej, czyli specjalistycznej prasy.

sprawdź ofertę

Autor: iStock
Źródło: iStock
Jeśli natomiast chodzi o wyprawkę dla niedoszłej mamy i nienarodzonego jeszcze krasnala, to bardzo dużo będą miały do powiedzenia ekspedientki pracujące w sklepach z akcesoriami dziecięcymi. A jeżeli dodatkowo rozejrzymy się po sieci, to niemalże od razu dojdziemy do wniosku, że towary oferowane małym dzieciom są tak samo liczne, jak te przeznaczone dla młodych mam.

Jednym z obowiązkowych, a jednocześnie podstawowych sprzętów bywają laktatory (link do strony). Służą one do odsysania matczynego pokarmu, które potem jest przechowywane aż do pory karmienia. Tego typu rozwiązanie jest niezwykle praktyczne w sytuacji, gdy młoda matka jest zmuszona wyjść z domu na parę ładnych godzin. Aby w międzyczasie maluszek nie był głodny, zostawia dla niego w chłodziarce swój pokarm. Niewielka flaszka staje się niekiedy powodem familijnych nieporozumień. Zapewne każdy słyszał o roztargnionym tacie, który przez przypadek i przez pomyłkę do kawy wlał mleko odłożone dla malca.

niemowlak

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesne laktatory z grubsza możemy podzielić na dwa zasadnicze grupy: te uruchamiane ręcznie i te elektryczne. Wytwórcy obydwu tych modeli dbają o to, aby oferowany przez nich sprzęt był bezpieczny dla mamy i jej dziecka.

Jeśli zaciekawił Cię opisywany artykuł, zobacz jeszcze ten link. To bez wątpienia ta propozycja (http://modnaczapka.pl/pl/c/Kapelusze/21), na której znajdziesz inne tego typu informacje!

A poza tym stawiają na wygodę użytkowania, co nie bywa bez znaczenia zwłaszcza dla tych mniej doświadczonych użytkowniczek. Ważny bywa również intuicyjny montaż poszczególnych elementów, bo nie zawsze mamy wystarczająco dużo czasu na zastanawiania.

Podczas zakupów warto dokładnie wszystko zweryfikować. Najkorzystniej wybierać modele znanych i cenionych marek. Subiekci, a w wybranych przypadkach także farmaceuci, radzą, żeby zakupić laktator avent. Jak gwarantuje producent jest on stuprocentowo bezpieczny i bardzo skuteczny. Pozwala odessać mleko w całości, nawet jeśli mama będzie go używać w pozycji siedzącej. Laktatory są również wyposażane w specjalne nakładki do masażu i dzięki takiemu rozwiązaniu omawiana czynność staje się przyjemnością. Nic zatem dziwnego, że takie urządzenie pomalutku staje się obligatoryjnym punktem na liście zakupów każdej przyszłej mamy