Dbamy o zdrowie i ciało czyli w jaki sposób żyć na co dzień, żeby być zdrowym i dobrze wyglądać.


Każdy chciałby przez długie lata cieszyć się doskonałym zdrowiem i formą fizyczną. Lecz żeby tak było, należy cały czas dbać o siebie. Niedługi nawet okres zaniedbań w tej kwestii może spowodować najróżniejsze choroby, z którymi trzeba się będzie do samego końca borykać.

A wielu ludzi jedynie po cichu marzy o tym, aby być sprawnym i zdrowym, a w rzeczywistości robią wszystko, żeby przez przypadek się to nie udało. Niezwykle istotne są dwa podstawowe obszary w trosce o swoje zdrowie, to znaczy odpowiednie odżywianie i fizyczna aktywność. Oczywiście nie jest tak, że jeśli ktoś będzie zdrowo się odżywiał i regularnie ćwiczył, to ominą go różne dolegliwości i schorzenia – . Jednak przy odpowiednim stylu życia ryzyko zachorowania będzie mniejsze, a niejednego groźnego schorzenia można wręcz zupełnie uniknąć. Dlatego też należy dbać o swoje zdrowie, zwłaszcza że w wielu przypadkach będzie to wymagało tylko niewielkich zmian przyzwyczajeń i zmuszenia się do pewnych rzeczy. A zyski z tego w większości przypadków rzeczywiście wiele dadzą.
widok - ubrania

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najważniejszych problemów podczas żywienia jest za duża liczba słodyczy i tłuszczów w porównaniu z warzywami i owocami. Rezultatem tego będzie zwiększająca się nadwaga, a za nią iść będą różne problemy sercowe czy ortopedyczne (najlepsze pomysły). Co niebezpieczne, problemy te coraz częściej dotykają dzieci i młodzież. Bardzo duża liczba przekąsek i słodkich napojów powoduje, że kilogramy szybko rosną, a są one niestety ciężkie do wyeliminowania. Jednakże nie bez kozery mawia się, że dla chcącego nie ma nic trudnego – jeżeli podejmiemy sensowne postanowienie o zniwelowaniu liczby słodkich przekąsek w ciągu dnia, to już po niedługim czasie nasze ciało zacznie odzwyczajać się od cukru. Ostatecznie, tak cukier, jak sól są substancjami silnie uzależniającymi. W ten sposób już jesteśmy zbudowani, że wszelkiej maści słone i słodkie łakocie działają na nasz organizm jak narkotyk, od którego należy się odzwyczajać.

Dlatego też należy w diecie wyeliminować jak się da wszystkie puste kalorie, a zastąpić je wartościową żywnością, opartą na naturalnych produktach, owocach oraz warzywach. Równie ważna dla zdrowego ciała będzie fizyczna aktywność. Ruch w pierwszej kolejności wzmacnia kości, ścięgna i mięśnie, jest również niezwykle przydatny dla płuc oraz sercac. Przez to organizm staje się nie tylko mocniejszy, lecz również bardziej odporny na różnego rodzaju choroby. Poza tym aktywność sportowa jest bardzo skuteczna przy różnych kłopotach z nadwagą, zwłaszcza w połączeniu z odpowiednim odżywianiem.