Nasze codzienne przejazdy

Ludzie od zawsze podróżowali, od zawsze też przesyłali sobie ważne informacje i produkty na odległość. Wraz z rozwojem przemysłu trend ten znacznie wzrósł. Produkty zaczęto transportować statkami i pociągami, a w późniejszych czasachtakże używane do tego celu były samochody i samoloty. Obecnie trudno już wyobrazić sobie transport bez ogromnych samochodów, zwanych TIR-ami. Są one normalnym, zwyczajnym widokiem.

transport

Autor: Pavel P.
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu ludzi denerwują, zwłaszcza tych zmotoryzowanych. Nietrudno się czasami dziwić, przecież jak w każdej grupie zawodowej, tak i w TIR-ach zatrudnieni są ludzie, którzy nie potrafią zachować się na drodze. Na ich usprawiedliwienie działa fakt, przecież są oni tylko trybikami w wielkiej maszynie, mają obowiązek przewieźć towar we wskazane miejsce, a termin ich nagli. Z drugiej strony, każdy może popełnić błąd na drodze, więc wina często leży po jednej, jak i drugiej stronie.
Nieistotne, czy psioczymy na ten rodzaj transportu czy nie, on jest ciągle obecny w krajobrazie drogowym, co więcej, ciężko bez niego wyobrazić sobie współczesny transport. Można wymieniać różne gałęzie współczesnego transportu: spedycję, transport międzynarodowy, transport krajowy czy transport chłodniczy.
Spedycja to nic innego, jak „profesjonalna organizacja przewozów”, auta budowane do transportu międzynarodowego powinny mieć certyfikaty Euro 3 i Euro 5 (czytaj więcej o transporcie). Transport krajowy, jaka wskazuje sama nazwa to usługa przewozu towarów na obszarze naszego kraju, lecz transport (poprzednia strona) chłodniczy to przewóz różnych produktów, które wymagają specjalnych warunków. Branże, korzystające z tego typu transportu to branża spożywcza (warzywa i owoce), farmaceutyczna (leki) czy ogrodnicza (rośliny).
Trudno sobie wyobrazić działanie wielu branż bez profesjonalnego transportu. Warto mieć świadomość, że polskie firmy zajmujące się spedycją są bardzo pożądane na całym świecie, natomiast w samej Europie plasujemy się na jednej z czołowych lokat w tej branży. Mają na to wpływ na pewno nasze przyciągające ceny, położenie w sercu Europy, oraz znajomość rynków wschodnich; nie zapominajmy o pracowitości naszych rodaków oraz odporności na ciągłą jazdę przez kilka dni – zobacz co proponuje firma Amjlogistics.
Tagi: , ,