Zdjęcia niemowlaków – warto uchwycić pierwsze dni naszych maluchów


Pojawienie się dziecka w rodzinie częstokroć niesie za sobą zalążek zainteresowania fotografowaniem u jego rodzica. Bez mała każdy chce zatrzymać krótkotrwałe i piękne momenty swoich latorośli, by po latach mieć do czego powracać. Dzieciństwo trwa ogromnie krótko, toteż powinno się robić zdjęcie dzieciom nie tylko w najważniejszych wydarzeniach, ale też w codziennych przypadkach.

Spora przeszkoda w fotografowaniu niemowląt polega na tym, że praktycznie wszelka chwila, jaką chcemy upamiętnić jest unikalna i fotografujący posiadają tego całkowitą świadomość. Jednakże jedno trafne zdjęcie (pełna analiza) dziecka warte jest o wiele więcej niż setka nieciekawych. Z drugiej strony dziecko się zmienia i bezustannie wykonuje coś ciekawego, a równie interesujące sprawy dzieją się wokół niego.

Autor: www.babymama.pl

Zamiar udokumentowania tego wszystkiego na zdjęciach jest doskonale oczywista i naturalna. Fotograficy specjalizujący się w wykonywaniu zdjęć dzieci wyróżniają w pierwszych latach życia stadia rozwoju, jakie wskazane jest wychwycić – doczytaj. Czas, kiedy pociecha uczy się panowania nad własnym ciałem jest niezwykle uroczym. Najważniejsze, żeby miast utworzyć bardzo wielu zdjęć dziecka w początkowym okresie życia i zostawić aparat na półkę aż do pierwszych urodzin, skupić się raczej na spójnym dokumentowaniu następujących po sobie transformacji.

Fotografowanie niemowląt to sama przyjemność. A większa przyjemność okaże się wtenczas, gdy nauczymy się robić to odpowiednio. Nie musimy przy tym tworzyć wiele albumów ze zdjęciami. Czasami wystarczy jedna fotografia dziecka, ale taka, jaka wzbudzi emocje. Nie zważając na kwestie wyraźnej zabawy, jaką daje fotografowanie niemowlaków, to musimy sobie zdawać sprawę, że czas umyka, a my – jako rodziciele – mamy obowiązek zapisywania obecności naszych najbliższych. Czy można zachować swoim potomkom jakąś milszą pamiątkę z dziecięctwa niż zdjęcia właśnie? Rodziciele kochają produkować zdjęcia swojemu dziecku i dla każdego z nich fotografie dziecka są tymi najcenniejszymi pamiątkami rodzinnymi. To na nich możemy uwieczniać nadzwyczajne chwile i najpiękniejsze momenty z obecności swojego małego skarbu.