Potrzebujesz sposobu, by zadbać o optymalną sprzedaż? Wprowadź program lojalnościowy dla swych partnerów biznesowychProgramy lojalnościowe utożsamiane są przede wszystkim ze sprzedażą na poziomie konsumenckim. Hipermarkety wprowadzają je, aby zachęcić swoich nabywców do zostania przy robieniu zakupów właśnie u siebie. Za wydane złotówki użytkownicy otrzymują punkty, które potem mają możliwość wymieniać na produkty, rabaty albo usługi.

Tego rodzaju programy działają też na wyższym szczeblu

ciekawa strona

Autor: Terry Madeley
Źródło: http://www.flickr.com

Mało kto wie, że takie działania przeprowadzone bywają w dziedzinie działalnościpartnerskiej w interesach. Przykładem mogą okazać się programy lojalnościowe b2b. Według niedawno przeprowadzonych badań wdrażaniem programów lojalnościowych dla swych klientów zajmuje się połowa zakładów funkcjonujących w obrębie Polski. Wdrażanie systemu lojalnościowego tego typu wiąże się z dużymi inwestycjami, niemniej wielu przedsiębiorców jest gotowych je ponieść. Staje się tak dlatego, że zauważono już korzyści, jakie czerpie się z wprowadzenia systemów lojalnościowych dla partnerów biznesowych i zbadano, jak znacząco oddziałuje to na zbyt.

Programy lojalnościowe dla partnerów – to się naprawdę opłaca

Analiza rynku zbytu pokazuje, że klienci uczestniczący w programach lojalnościowych swoich partnerów biznesowych z większą ochotą dokonują sprawunków i stają się lojalni wobec jednego dostawcy.

Gdy dojdziesz do wniosku, że przydatne okazałyby się dodatkowe informacje na prezentowany temat, to kliknij tutaj oraz sprawdź również pozostałe wiadomości (http://www.nyloncoffee.pl/oklejanie-samochodow).

Z chęcią przystępują również do następnych programów lub odnawiają członkostwo w tych, w których już biorą udział. Programy lojalnościowe b2b bardzo często bazują nie na samej lojalności, ale również na motywacji.

Lojalność bywa nagrodzona

programy lojalnościowe

Autor: Robert S. Donovan
Źródło: http://www.flickr.com

W programach lojalnościowych b2b wierność kontrahentów także jest nagrodzona, tak jak ma to miejsce w sytuacji programów wprowadzanych przez sklepy. Różnica jest mimo wszystko zasadnicza, gdyż na tak wysokim szczeblu nagrody lub gratyfikacje także okazują się odpowiednio wyższe (warto przeczytać). Oczywiście każda jednostka dopasowuje pulę nagród do swoich perspektyw oraz profilu działalności przedsiębiorstwa. Powszechne stały się rabaty, karty przedpłacone lub kupony premiowe. Do rzadkości nie należą także wyjątkowo korzystne umowy, jak dzieje się to w wypadku telefonii komórkowej oraz atrakcyjnych aparatów dostępnych w wprost niskich cenach dla lojalnych klientów.

Tagi: , ,