Czyszczenie zębów szczoteczką i pastą co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po jakimkolwiek posiłku jako zabezpieczenie przed zepsuciem zębówRówne, białe zęby są pragnieniem każdego człowieka. Najistotniejszą rolę odgrywa codzienna higiena jamy ustnej i zębów. O zdrowie uzębienia trzeba troszczyć od maleńkości. Wizyta u dentysty to prawdziwe wyzwanie i dla dziecka, i dla rodziców.

Nie musi być koszmarem, wystarczy, że badania kontrolne zębów rozpoczniemy stosownie wcześnie i właściwie przygotujemy potomka do wizyty u stomatologa.

mycie zębów

Autor: Ludosphère
Źródło: http://www.flickr.com

Stomatolog (wykonuje również implanty warszawa ursynów) Gdańsk wyróżnia również obniżenie spożycia produktów zawierających cukier bowiem jest to kluczowe pożywienie drobnoustrojów które powodują powstawanie próchnicy – sprawdź. Aby zapobiegać problemom jakie niesie za sobą psucie zębów stomatolog zaleca czyszczenie uzębienia szczoteczką i pastą co najmniej dwa razy dziennie

zdrowe zęby

Autor: OakleyOriginals
Źródło: http://www.flickr.com

, a najlepiej po każdym posiłku. Możemy używać szczoteczki elektrycznej, albo manualnej, wszelka z nich bardzo odpowiednio realizuje swoje zadanie, jeżeli tylko szczotkujemy ząb (zobacz ortodonta wrocław) należycie długo i robimy to wnikliwie. Istotne jest też, żeby zlekceważyć złe nawyki, które szkodzą własnym zębom. Żucie gumy bez cukrowej po posiłku jest pozytywne, pod warunkiem że gumę przeżuwamy przez parę minut i nie czynimy tego nazbyt często.

Znacznym kłopotem każdego pacjenta jest utrata zęba. Na szczęście ubytek zęba to nie koniec świata. Gabinet stomatologiczny Gdańsk sugeruje parę rozstrzygnięć na pozbycie się owego kłopotu i uzupełnienie ubytku – nowy gabinet stomatologiczny. Choć strata pojedynczego zęba może wydawać się banalnym problemem, to dla jamy ustnej jest to poważna kontuzja.

Tracąc jeden ząb narażamy się na rozchybotanie pozostałych zębów w łuku, pojawienie się diastem, to znaczy szpar między zębami, trudności z żuciem, a co za tym idzie problemy gastryczne i bóle głowy. Z tej przyczyny dentyści doradzają, ażeby nie lekceważyć pojedynczych ubytków.
Wybielanie zębów jest niezwykle powszechnym zabiegiem wykonywanym przez stomatologa. Zabieg jest zazwyczaj bezbolesny. Na krótko mogą pojawić się nieznaczne podrażnienia. Nieraz zdarza się, że zęby po wybielaniu są wrażliwsze na zmiany temperatury. Osoby posiadające drażliwe zęby muszą wobec tego lepiej unikać wybielania. Walorem wybielania są bez wątpienia estetyczne, zadbane i bielsze zęby, które posiadają na dodatek lepsze i wzmocnione szkliwo.
Tagi: , ,