Wspaniała pogoda a tu alergia. Nikt sobie tego nie życzy. Co z tym zrobić, jak z tym walczyć?


niemiłe to, kiedy pojawia się słońce, temperatura rośnie, ostatki śniegu roztapiają się, a my, alergicy zaczynamy smarkać i generalnie źle się czuć. Spacery czy sprzątanie na świeżym powietrzu, w ogrodzie powodują ból głowy, katar i nieprzyjemne nastrój, a my sobie myślimy i podziwiamy ciut z zazdrością tych wszystkich, którym nie doskwiera alergia. No cóż… Mimo takich ograniczeń nauczyliśmy się żyć z tą chorobą.

rośliny w ogrodzie

Autor: Malcolm Manners
Źródło: http://www.flickr.com
Czym właściwe jest ta cała alergia, ta znajomo brzmiąca, ale niepoznana wystarczająco, szczególnie przez osoby nieskażonych jej nieznośnym działaniem?

Alergia pojawia się, gdy organizm działa nie tak jak wypada, na czynniki, które organizm powinien zlekceważyć. Tak się jednakowoż nie dzieje i pojawia się problem. Przyczyną są alergeny obecne, między innymi, w pyłkach roślin, pokarmach, kurzu…

Układ odpornościowy, jak sama termin wskazuje zabezpiecza organizm przed tymi, z pozoru niewinnymi drobiazgami. Z pozoru, gdyż organizm alergika działa ciut inaczej. mianowicie, analizuje czy pojawiający się niuans to przeciwnik. Jeśli spowoduje to alarm organizm zacznie się bronić, a jak to, już każdy alergik wie doskonale: kichanie, zapalenie spojówek, alergiczny nieżyt nosa, kaszel…

Można wyróżnić dwie najbardziej znane rodzaje alergii. jedna z nich to alergia – pokaż szczegóły – wyziewna (substancje, które są odpowiedzialne za alergie przedostają się do organizmu przez układ oddechowy – inhalacja), druga – układem pokarmowym.

Na szczęście, z łatwością da się walczyć z alergią, musimy jedynie stosować się do kilku prawideł. Jeśli cierpimy na alergię pokarmową, najkorzystniej, jak będziemy unikać tego typu pokarmów, które wywołują przykre oznaki.

Jeżeli czujesz, że niniejsza notka może być Twoim zdaniem za krótka, to zamieszczony tutaj materiał zapewne przypadnie Ci do gustu. Kliknij i sprawdź!

Do tych produktów dodać można owoce, ryby, orzeszki ziemne czy mleko krowie.

Alergicy uczuleni na pyłki roślin muszą w miarę możliwości ignorować miejsca, gdzie stężenie pyłków jest za duże. korzystniej wybierać tereny nadmorskie lub wysokogórskie, które są słabiej zanieczyszczone. Więcej na temat tu – rośliny ogrodowe.

Dla podatnych na pyłki roślin zaś najkorzystniej nie przebywać w miejscach, gdzie stężenie pyłków jest relatywnie wysokie. Dobrym|ciekawym ideą jest także rezygnacja z wielu rzeczy w mieszkaniu, które mogą gromadzić kurz. W dużych miastach, szczególnie w porze letniej, całkowity kurz przy dość suchym sezonie letnim zasypuje nasze mieszkania. Może niewidoczny na początku wysoce przeszkadza osobom nieobojętnym na kurz. Warto w takim razie wentylować pokoje, ale już późnym wieczorem, gdy kurz opadł. Bardzo często alergię wywołują różne chemiczne substancje, jakie rozpylane są w naszym ogrodzie. Z tego powodu tak ważne jest, aby dogłębnie zastanowić się nad wyborem opryskiwacza (tutaj przykłady: opryskiwacze) oraz używanych substancji.

Jeśli i to nie pomaga, udaj się do doktora, który na pewno znajdzie metodę na zmniejszenie przykrego uczulenia.