Czy jest sposób, aby poradzić sobie z nabitymi siniakami w czasie krótszym, niż siedem dni?


Któż z czytających nie nabił sobie siniaka? Nie jeden z nas zrobił sobie ich znaczną ilość, w najróżniejszych miejscach, na piszczelach, rękach, łokciach, pewnie i na twarzy. Rozumieją, jak częsty może być to kłopot wszyscy, którzy mają pociechy- są w stanie nabić sobie siniaka na podwórku, podczas zabawy, w szkole na przerwie, biegając z kolegami lub koleżankami, albo na zajęciach z wychowania fizycznego. Podobnie ludzie, którzy aktywnie wypoczywają, również sami sportowcy, nauczyciele tańca, czy nawet studenci AWF. Czym właściwie jest siniak, dlaczego i jak powstaje, oraz jakie są sposoby nasiniaki?

Siniak, również krwiak, to skutek mocnego uderzenia lub ucisku na nasze ciało. Z

siniak

Autor: Gui Seiz
Źródło: http://www.flickr.com

przerwanych naczyń krwionośnych wylewa się krew i skupia pod skórą. Po jakimś czasie z koloru czerwonego zmienia swą barwę na ciemno-fioletową, aż po brunatnożółtą czy zieloną, do pełnego zniknięcia.

Te intrygujące posty posiadają swą kontynuację. Masz ochotę ją poznać? Więc idź do strony i tam rozkoszuj się fascynującymi informacjami.

Skąd taka feria barw? Ma to związek z rozkładem czerwonych krwinek zawartych w krwi, która rozlała się z tkanek, które uszkodziliśmy, np. silnym uderzeniem. Zazwyczaj siniaki nie są groźle, ulegają stosunkowo szybkiemu wchłonięciu przez nasz organizm, aż o nich zapomnimy. Jedyne, o co powinniśmy się wtedy martwić, to swój wygląd.

Co wobec tego możemy zrobić, jak już sobie tego siniaka nabijemy?(dowiedz się więcej) Można zmienić sposób ubierania się- osłonić miejsce uderzenia dłuższym rękawem, być może założyć dłuższe spodnie, gdy siniak wyjdzie na nodze. Może, gdy niefortunnie uderzymy się w głowę, powinniśmy pomyśleć o założeniu okularów, czy kapelusza. To wszystko bezsprzecznie działa, jeśli jedynym naszym celem jest jego zakrycie. Ale to trochę tak, jakbyśmy chcieli zamieść nasz problem pod dywan- co prawda nie widać go z zewnątrz, ale on tam dalej jest, może nawet boli. Co więc, jeśli chcielibyśmy się zabrać za niego nieco skuteczniej? Otóż najlepszym sposobem będzie wsmarowanie maści, która miejscowo zadziała na naszą dolegliwość. Czas, który krwiak potrzebuje, by się do końca wchłonąć zależy głównie od czasu, jaki uszkodzone komórki krwi będą potrzebowały na wchłonięcie się do krwiobiegu.

Zaciekawił Cię ten wpis? Zatem przydadzą Ci się ekstra źródła (www.boxkitchen.pl/catering-dietetyczny-jaworzno/), które przedstawią Ci masę newsów na ten temat. Zachęcamy zatem do wejścia w ten link.

Przydatne zatem będą maści, o własnościach mających pozytywny wpływ na krążenie obwodowe, będą działać przeciwzapalnie czy przeciwkrzepliwie, jak np. Arcalen (czytaj dalej…). Przyspieszą wchłanianie się uszkodzonych komórek krwi, polepszą krążenie. Więc może, zamiast jedynie przykrywać obite części ciała, warto sięgnąć po leczniczą maść i przyspieszyć gojenie się zasinionego miejsca.