Właściwe żywienie psaDobre żywienie jest ważne nie tylko dla ludzi, ale też dla naszych ulubieńców. Podobnie jak ludzie, psy również posiadają swoje ulubione smaki, jakie bardziej wolą od pozostałych. Podstawowymi składnikami pożywnymi są białka, węglowodany, tłuszcze, także mikroelementy i witaminy.

pies, karma

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy pieseczek jest osobnym przypadkiem i prawidłową dietę możemy dostosować na podstawie obserwacji. Znaczenie ma tutaj nie jedynie jego waga, wiek, lub rasa, lecz też skłonności do uczuleń i nietolerancji poniektórych składników. Odrębnej karmy wymaga spory, dojrzały pies, a innej szczenię. Dla maluchów zbilansowaną dietą powinna być karma brit junior. Taką karmę cechuje przede wszystkim podwyższona zawartość mięsa. Jej unikalna formuła mieści planowo dobrane zioła, oraz owoce, jakich obecność polepsza przymioty karmy.

Szczenięta ras dużych, to pieseczki, które szybko rosną. Żeby się dobrze rozwinąć, mieć właściwie rozwinięte mięśnie i zdrowy system kostny, potrzebują w karmie białka bardzo wysokiej jakości. Owe przymioty posiada oczywiście karma brit junior. Optymalna ilość antyoksydantów znajdujących się w owej suchej karmie dla psiaczków dba o zdrowie komórek i zabezpiecza czworonoga przed przedwczesnym starzeniem się.

Dorosły pies winien posilać się raz, bądź dwa razy dziennie. Istnieją przypadki kiedy karmienie przebiega inaczej, ale o tym decyduje weterynarz. Właściciele psów wielokrotnie popełniają pomyłki żywieniowe. Marnie zbilansowana oczyszczająca dieta owocowo warzywna jest w stanie prowadzić do otyłości, niedoborów składników mineralnych i wzmożenia różnych chorób. Aby temu zapobiec, wystarczy że karma Bosch będzie głównym posiłkiem dla naszego ulubieńca.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło (http://www.ortodoncjabecker.pl/) a przeczytasz tam atrakcyjne informacje, które na długo zapadną Ci w pamięć.

Więcej szczegółów można przeczytać na stronie –

Piesek

Autor: Carol VanHook
Źródło: http://www.flickr.com
Powinno się ostrożnie podchodzić do przeróżnych suplementów diet, gdyż niekiedy mogą wyrządzić więcej krzywdy aniżeli pożytku. Odpowiednio skomponowana i dobrana dieta winna zaspokoić wszelkie potrzeby psa, bez stosowania leków. Trzeba wiedzieć, że dieta ma znaczenie nie tylko na zdrowie fizyczne czworonoga, lecz również na jego nastrój i postępowanie. Karma Bosch jest tak dobrana, ażeby spełnić zapotrzebowanie psa we wszelkie konieczne składniki.
Tagi: , , , , ,