Dlaczego trzeba pamiętać o regularnych wizytach u stomatologa


Dziś prawie każdy wie, że należy dbać o higienę jamy ustnej i systematycznie uczęszczać do stomatologa. Prawidłowa higiena jamy ustnej zazwyczaj nie wystarcza, gdyż w codziennym życiu nie dbamy o prawidłową dietę i jemy za dużo cukrów, które niszczą zęby. Podczas gdy dobry stan uzębienia ma również spory wpływ na nasz stan zdrowia.

mycie zębów

Autor: Maria Malidaki
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba wiedzieć, że wiele dolegliwości może mieć swoje źródło właśnie w problemach z uzębieniem. Działania związane z higieną jamy ustnej, muszą stanowić element codziennej rutyny. Są to szczególnie dokładne szczotkowanie zębów rano i wieczorem oraz stosowanie nici dentystycznej. Wiele osób niekiedy nie pamięta o zmianie zużytej szczoteczki do zębów. Tymczasem w starej szczoteczce do zębów gromadzą się szkodliwe bakterie, które mogą powodować parodontozę, a także kamień nazębny. Szczoteczkę należy się wymieniać co najmniej raz na trzy miesiące. Oczywiście trzeba ją zmienić także po przebytej chorobie, na przykład zapaleniu gardła czy katarze: Ranking Lekarzy.

Pamiętajmy także o kontrolnych wizytach w gabinecie dentystycznym. Nawet gdy nie czujemy żadnych dolegliwości, to raz na sześć miesięcy należy zgłosić się na kontrolę, żeby upewnić się, czy wszystko jest w porządku. Czasami małe ogniska próchnicy nie dają typowych objawów. Tymczasem stan zapalny może powodować na przykład krwawienie dziąseł. Wtedy należy co rychlej pójść się do stomatologa. Możemy skorzystać z szerokiej oferty prywatnych gabinetów lub udać się do państwowej przychodni.

W prywatnym gabinecie wizyta jest pełnopłatna, jednak czas oczekiwania znacznie krótszy. Warto poszukać porządnego specjalisty w swoim mieście. W tym celu można wpisać w przeglądarkę frazę stomatolog (zobacz przejrzyj naszą propozycję http://www.welldent.wroclaw.pl/) Gdańsk – sprawdź pełną propozycję pod adresem i gruntownie sprawdzić opinie w internecie na temat danego gabinetu czy konkretnego dentysty. Jeśli mamy taką możliwość powinniśmy też popytać znajomych. Trzeba mieć świadomość, że skuteczny stomatolog – (gabinet stomatologiczny ursynów) powinien wykazać się nie tylko doskonałą znajomością swojej dziedziny, ale też empatią i dobrym podejściem do pacjenta. Wizyta w gabinecie stomatologicznym nie należy do przyjemnych, dlatego istotne jest, by podczas leczenia pacjent czuł się bezpiecznie. Wybierzmy więc dentystę godnego zaufania, który nie zniechęci nas do regularnych wizyt.