Obecne leczenie uszkodzeń wzroku. Innowacyjne sposoby.


Przy poważnej wadzie wzroku lub takiej, jaka mocno przeszkadza np. w pracy, dobrze jest rozważyć korekcję wzroku. O zakwalifikowaniu danego chorego do zabiegu podejmuje decyzję lekarz specjalizujący się w chirurgii refrakcyjnej. Bywa, że pacjenta kwalifikują okuliści, jacy sami nie robią laserowych korekt, dlatego diagnozę warto jeszcze potwierdzić. W jaki sposób przygotować się do zabiegu i ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

sprzęt okulistyczny

Autor: Nomadic Lass
Źródło: http://www.flickr.com
To oczywiste, że na początku powinniśmy porozmawiać z okulistą. Sprawdzenie, czy nie ma żadnych przeciwwskazań oraz ważne badania ogólnego stanu zdrowia to bardzo ważna kwestia. Przygotowanie się do operacji nie wymaga od nas żadnych specjalistycznych obostrzeń, zachowania diety itp., ponieważ pacjenci nie są usypiani przed zabiegiem – przy zabiegu nie jest wymagana obecność anestezjologa. Do oka pacjenta podawane są krople znieczulające, jakie powodują, iż operacja jest bezbolesna. Pacjent operowany jest na leżąco. Głowa osoby operowanej musi być położona na profesjonalnej nastawce zabezpieczającej ruchy, a powieki chroni się przed mruganiem. Operacja odbywa się w sali zabiegowej która posiada laser. Operacja trwa kilkanaście minut, natomiast sama korekta laserem to tylko kilkanaście sekund. Nad wzorowym przebiegiem operacji czuwa również system kamer i mikroskopów.

Jeżeli masz ochotę uzyskać dokładniejsze informacje na omawiany tutaj temat, to przeczytaj szczegóły (https://zdrowiejwoczach.pl/), które najnormalniej w świecie Cię pochłoną.

Osoba operowana około godzinę po zabiegu wraca do domu. W klinikach, w których wykonywana jest laserowa korekcja wzroku, dobrze wcześniej rozeznać się w cenniku i metodach korekcji. Powinniśmy posiadać niezbędne informacje i czuć, że wszystko toczy się bardzo profesjonalnie i gładko oraz iż lekarz rzeczowo odpowiada na nasze pytania. Naturalnie, trzeba z pewnością dowiedzieć się, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku i czy koszt zależy od wady.

link

Autor: Liebre.De.Marzo
Źródło: http://www.flickr.com
Po skończonym zabiegu takim jak laserowa korekcja wzroku, okulary, ściereczki, soczewki, płyny, pudełeczka i wszystkie tego typu zabiegi „porządkowe” będą należały do minionej przeszłości. Należy jedynie stosować się do wszystkich zaleceń, aby cieszyć się świetnym wzrokiem przez długie lata po zabiegu.