Odżywcze ciastka z amarantusa, czyli nieznane delicje.Amarantuskimają dość dziwnie brzmiącą nazwę. Z jakie powodu? Ponieważ najważniejszym elementem przepisu jest egzotyczna w naszych warunkach roślina, a więc amarantus. Aktualnie mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że taki gatunek w ogóle istnieje. A przecież parę setek lat przed nami była to bardzo popularna roślina uprawna. Jednak z roku na rok więcej piekarzy wraca do niej. Amarantuski są ponadto bardzo zdrowe, co więcej: bardzo smakowite. Jeżeli rozmyślasz nad tym, jak wzbogacić jadłospis, by jednocześnie jeść zdrowo, ciastka zrobione z amarantusa zawsze będą świetnym wyborem.

amarantuski

Autor: Leslie Seaton
Źródło: http://www.flickr.com

Ponadto jesteś w stanie wybrać amarantuski z dodatkami innych cennych produktów. W sklepach znajdziesz je w ogromnej liczbie wariacji. Często spotykane są np.

Jeśli musisz sprawdzić prawdziwość danych znajdujących się w tym materiale, to kliknij tutaj i zweryfikuj info u źródła a uzyskasz stuprocentową gwarancję w tej kwestii.

amarantuski z dodatkiem maku. Nie brakuje tez takich z orzechami włoskimi. A hitem dawniej była wersja z sezamem. Myślisz nad tym czy kiedyś ich jadłeś? Wobec tego odpowiedź raczej jest twierdząca.

Jeżeli omawiana problematyka jest dla Ciebie absorbująca, sprawdź oprócz tego więcej szczegółów rehabilitacja w skawinie tutaj – te wiadomości również nie powinny pozostać pominięte!

Ciastkaz amarantusa z sezamem to po prostu popularne sezamki. Z pewnością dobrze wspominasz ich posmak z dawnych lat. A jeśli do tej pory ich nie próbowałeś, to musisz to zrobić tak szybko jak to możliwe.

W tym celu możesz się przejść do spożywczego, ale możesz także zebrać kilka produktów i wykonać ciastka samemu. Nie jest to trudne, poza amarantusem trzeba Ci jedynie samych łatwych do zdobycia produktów, z których zazwyczaj robi się wypieki. Jako że ciastka są tak zdrowe, nie trzeba się bardzo przejmować, kiedy sięgasz po kolejne. Z pewnością chętnie spróbują ich także Twoi goście. To doskonały przepis, który daje słudziutkie ciastka bez użycia dużych ilości sacharozy. Nie musisz się przejmować kaloriami. Zadbaj natomiast o to, by pod ręką mieć przepis. Możesz być pewien, że znajomi będą chcieli go od Ciebie skopiować. Najlepiej także przygotować z góry dużą ilość ciasteczek.

Tagi: , , ,