Sztuka ogrodzenia: jakie wybrać?Ogrodzenie terenu na którym stoi świeżo postawiony dom, stanowi symboliczne postawienie kropki nad „i” naszego dzieła. Ogrodzenie drewniane, betonowe czy panelowe? Możliwych konstrukcji jest wiele, ale na którą się zdecydować?

Drewno, wygląda naprawdę imponująco. Ale mimo, że urodziwe, co pewien czas potrzebuje odnawiania. Jest podatne na warunki atmosferyczne a także uszkodzenia czy zadrapania.

Alternatywą dla drewna są betonowe płyty ogrodzeniowe, wyróżniające się odpornością na wysokie i niskie temperatury, wiatr, śnieg itp. Popularne i stosunkowo niedrogie, najlepiej nadają się do grodzenia bardziej pokaźnych działek – na mniejszym terenie mogą niepotrzebnie zabierać zbyt dużo miejsca oraz przytłoczyć przestrzeń.Albowiem murowane ogrodzenia (więcej Producent Anotis) (zobacz) – mimo, że odporne – może spowodować, iż poczujemy się odizolowani od świata „zewnętrznego”. Wtedy naszą uwagę powinny przykuć ogrodzenia panelowe. Nie przytłaczają domostwa a jednocześnie są, funkcjonalne i posłużą nam na długie lata.

Ogrodzenie

Autor: ht BeverlyLR
Źródło: http://www.sxc.hu

Na tyle solidne, by zagwarantować bezpieczeństwo, ale jednocześnie na tyle „ażurowe”, by mieć pogląd na to, co się dzieje poza nim. Płoty tego rodzaju szybko wyparły ogrodzenia zbudowane z tzw. siatki ślimakowej, gdyż w odróżnieniu od siatki składają się z samodzielnych modułów, tworzących całość dopiero po zamontowaniu. W przypadku uszkodzeń możliwa jest w związku z powyższym bezproblemowa konserwacja lub naprawa, bez potrzeby rozbiórki całego ogrodzenia. Ogrodzenie (zobacz np. pastuch elektryczny dla psa) panelowe (patrz) wyróżnia trwałość, wytrzymałość i niewysoka cena. Ich zakładanie trwa stosunkowo krótko, co w przypadku placów budowy, czy w sytuacjach gdy zależy nam na szybkich efektach – ma nie lada znaczenie.

Podobnie jest z ich rozbiórką, która nie zajmuje wiele czasu i nie sprawia żadnych trudności. Jeśli jesteśmy zainteresowani tego typu ogrodzeniem, wystarczy skorzystać z internetu wpisując w wyszukiwarce frazę: producenci paneli ogrodowych. Więcej na
Najtańszym, o wysokich wartościach ozdobnych rozwiązaniem są żywopłoty. Zielony, szczelny parawan nie jest łatwy do pokonania a przy tym pełni funkcję naturalnego ekranu akustycznego. A do tego pięknie się prezentuje…
Tagi: , ,