Pomysł na ciekawy biznes czyli kilka interesujących porad dla ludzi chcących otworzyć przedszkole.

0 Comment


Niektóre osoby poszukując inspiracji na biznes zaczyna myśleć o założeniu przedszkola. Patrząc na liczbę dzieci i problemy z otrzymaniem miejsca w przedszkolach państwowych pomysł wydaje się dość interesujący, choć rzecz jasna należy tu spełnić szereg warunków i otrzymać wszystkie konieczne pozwolenia.

A załatwiania jest rzeczywiście sporo, jeśli komuś się wydaje, że w okresie dwóch miesięcy wszystko doprowadzi do samego końca, to bardzo się myli. Ze względu na to, że przedszkola opiekują się kilkuletnimi dziećmi, to pod tym kątem właśnie są pewne warunki do spełnienia. Lokal będzie musiał mieć odpowiedni standard, niezbędne także będzie zapewnienie atestowanych mebli i zabawek.

krzesła

Autor: Myin.pl
Źródło: Myin.pl

Następną sprawą będzie wynajęcie wykwalifikowanej kadry, która zajmie się opieką dzieci, a także uzyskanie zezwoleń od Straży Pożarnej oraz Sanepidu. Trzeba także zapewnić dla przedszkolaków wyżywienie – może to być albo wydzielona kuchnia, w jakiej będą przygotowywane posiłki, lub też catering który dowiecie gotowe potrawy o wyznaczonej porze.

Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia takiego obiektu są meble przedszkolne. Muszą one być porządnie wykonane i bezpieczne dla maluchów – każdy element jaki można będzie łatwo wyciągnąć na pewno będzie wyciągnięty, a o ostry kant jakiś urwis uderzy w pierwszym dniu pobytu. Oprócz tego mebelki muszą być dopasowane do wielkości obecnych przedszkolaków, krzesła dla dzieci powinny mieć taką wysokość, żeby najmniejsze trzylatki dały radę na nich siedzieć, ale równocześnie na tyle wysokie, żeby i sześciolatkom było na nich wygodnie.

Podobnie sprawa się ma ze stolikami, a jeśli będzie się planować uruchomienie grupy dzieci najmłodszych, to być może niezbędne będą także nieduże łóżeczka. Zapomnieć też nie można o odpowiedniej wygodzie dla opiekunów – szatnie przedszkolne muszą być solidne i trwałe, a przy tym rozmieszczone w taki sposób, aby nie było większego problemu z ubieraniem i rozbieraniem dzieci, które niekiedy potrafią w dużym stopniu tę czynność skomplikować.
Tagi: