Kupujemy drzwi wewnętrzne poradnik kupującegoWewnętrzne drzwi to ten fragment wystroju, jaki zasadniczo oddziaływa na wygląd pomieszczenia oraz odpowiada za „pierwsze wrażenie”. Nie bez istoty jest również funkcja użytkowa drzwi. Wskazane jest zatem odpowiednio przemyśleć zakup skrzydeł i przed wizytą w salonie, wiedzieć jak rozmawiać ze zbywcą. Przed zakupem niezbędne jest dokonanie dokładnych pomiarów otworu drzwiowego, ażeby móc je podać ekspedientowi i dopasować do nich drzwi oraz ościeżnicę.

zamek w szklanych drzwiach

Źródło: pixabay.com

Dobrze jest też znać szerokość ścian, aby mieć pojęcie jaką ościeżnicę – stałą, dopasowywaną czy bezprzylgową – wybrać. Ta pierwsza stosowana jest w przypadku instalacji drzwi w murze o standardowej szerokości. Dopasowywaną wykorzystuje się wtenczas, gdy ściana na nietypowy rozmiar, przy czym dolna granica szerokości to 75 milimetrów. Niektórzy kupują ją też ze względów estetycznych. Ostatni typ – framuga bezprzylgowa – to interesujące podejście: zawiasy ukryte są w środku, zaś ona wraz ze skrzydłem drzwiowym tworzy jedną płaszczyznę. Kiedy nie chcemy robić całościowego remontu, zapytajmy o możliwość kupna obudowy na futrynę, która umożliwi zainstalowanie nowiusieńkich drzwi – (odkryj nasze modele) – w pomieszczeniach bez potrzeby wkuwania ich. Atutem owego podejścia będzie prostota instalacji za pomocą pianki bez pobrudzeń posadzek a także ścian. Mówiąc o ergonomiczności, mamy głównie na myśli wariant drzwi. Rynek oferuje drzwi płaskie, łamane i szklane drzwi cena ich może się różnić zależnie od surowca z jakiego zostały wykonane . Każde z nich sprawdzają się w innym wnętrzu. Jeśli nasza przestrzeń jest nieobszerna, zastanówmy się nad łamanymi drzwiami, jakie łamią się w pół, a więc nie potrzebują dodatkowego miejsca na otwieranie.

drzwi przesuwne

Źródło: pixabay.com

Gdy zaś chcemy odgrodzić wnętrze przykładowo na biuro w salonie czy na garderobę w alkowie, dobrym podejściem będą przesuwne drzwi w systemie chowanym w ścianę albo naściennym. W takim wypadku zapytajmy również o zamek do drzwi przesuwnych. Szklane drzwi http://bramkor.pl/bramy-drzwi-rampy to z kolei rozwiązanie dla tych, którzy pragną doświetlić wnętrze. Przede wszystkim sprawdzą się one w niedużych wnętrzach, korytarzach bądź pokojach, w których nie ma okien. Wybierając takie modele, pamiętajmy o wyborze szyby. Można dobierać z tych całkowicie przezroczystych, przez mleczne, po subtelnie rozmywające obraz po drugiej stronie drzwi. W ich wypadku znakomicie sprawdzi się zatrzask magnetyczny .

Tagi: , , , ,