Metody na mijający czas – jak zapobiegać starzeniu się cery?


Upływający czas, indywidualna mimika twarzy a także predyspozycje genetyczne powodują, iż na naszych buziach z biegiem czasu pojawiają się zmarszczki. Są świadectwem naszego życia, przeżyć i temperamentu, są cząstką nas.

Jednakże dla osób, które nie potrafią i nie chcą się z nimi pogodzić, medycyna estetyczna oferuje zabiegi korekty zmarszczek. Rekomendują one szczególnie dwie metody – dobierane indywidualnie do każdej pacjentki, typu jak też liczby bruzd, tj. botox w Warszawie i lifting twarzy Warszawa. Pierwsza metoda korekty bruzd mimicznych polega na wykorzystaniu toksyny botulinowej, występującej pod nazwą handlową na przykład Botox lub Dysport. Iniekcja botoxu w stosownie niewielkiej dawce wywołuje porażenie płytki motorycznej, co w rezultacie nie dopuszcza do kurczenia się mięśni. W rezultacie zostaje po części zniesiona ruchliwość w punkcie wstrzyknięcia, co z kolei może zapobiec marszczeniu się skóry. Następuje wyrównanie już istniejących bruzd – również głębszych mimicznych jak na przykład pomiędzy brwiami.

twarz

Autor: Earthnicity Minerals
Źródło: Earthnicity Minerals

Należałoby podkreślić, że Botox działa jedynie w obrębie tych mięśni, do jakich był wstrzyknięty, podczas kiedy inne mięśnie funkcjonują prawidłowo jak dotychczas. Dzięki temu wyraz buzi nie ulegnie zmianie z kolei zmarszczki zostają wygładzone i usunięte. Wielu pacjentów wyraża niepokój, iż na skutek zabiegu usuwania zmarszczek Botoxem mogą stracić naturalną wyrazistość buzi i uzyskać tzw. rezultat „maski”, która uniemożliwi im wyrażanie uczuć.

Ten tekst ma bardzo ciekawą zawartość, ale odszukaj serwis (https://poradniapraxis.pl/leczenie-alkoholizmu-poznan/), który zawiera analogiczne informacje. Również z pewnością będą niezwykle interesujące.

Obeznany w zabiegach z zastosowaniem Botoksu doktor potrafi poddać procedurze tylko i wyłącznie mięsień odpowiadający za formowanie się bruzd, a nie mięśnie naokoło. Dzięki temu mięśnie, które nie zostały czasowo sparaliżowane będą pracować prawidłowo, zaś mimika twarzy zostanie nie naruszona.

Lifting twarzy w Warszawie to zabieg odmładzający, polegający na napięciu tkanek twarzy oraz podniesieniu ich ku górze. Wykonuje się go głównie w celu naciągnięcia oraz wygładzenia skóry buzi, udoskonalenia konturów a także wyrównania bruzd. Lekarz nacina skórę i likwiduje jej nadwyżkę. Po zabiegu, przez blisko dobę, niezbędna jest hospitalizacja. By odnaleźć klinikę chirurgi plastycznej w swojej okolicy proponuję wpisać w wyszukiwarkę dla przykładu usuwanie zmarszczek w Warszawie.