Jak pokochać samego siebie?Niekiedy mimo że odbierani jesteśmy jako ludzie sukcesu i rosnące bezrobocie wcale nas nie dotyka, nie mamy poczucia satysfakcji i zadowolenia z naszego życia. Czasami powody tego musimy odszukać w naszej przeszłości, w relacjach z naszymi rodzicami lub partnerem. Łatwo przeoczyć moment, przestajemy panować nad naszymi zachowaniami. Bezsenność, ciągłe przemęczenie, nadmiar kawy i papierosów, niechęć do podejmowania jakiejkolwiek aktywności, kłótnie z partnerem, niekontrolowane napady złości, apodyktyczność wobec dzieci, niska samoocena – te symptomy powinny zwrócić naszą uwagę.

Stanowczo odradzamy sięganie po jakiekolwiek środki na stres czy depresję bez konsultacji z psychologiem. Bombardujące nas reklamy kolejnych genialnych środków na stres czy depresję nie powinny uśpić naszej intuicji, która doradza nam, że należy wyeliminować przyczynę, a nie skutki naszych wewnętrznych problemów.

tabletki

Autor: kev-shine
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście wizyta u psychoterapeuty przestała być czymś dziwnym, ludzie nie wstydzą się tego, zwracają się o poradę do specjalisty, co więcej – po premierze serialu „Bez Tajemnic” z Krystyną Jandą i Jerzym Radziwiłowiczem stało się to popularne. Jeśli chcemy wyszukac dobry gabinet psychoterapii, z jego tradycjami uniwersyteckimi, okazuje się prawdziwym zagłębiem tego typu gabinetów. Możemy skorzystać z pomocy psychologicznej, terapii indywidualnej, terapii małżeńskiej i dla par, oraz coraz modniejszego coachingu. To wydobywanie pod opieką psychoterapeuty naszych nieuświadomionych ratą (zobacz sprawdź ofertę) pozornie nierealnych, tłamszonych w sobie marzeń w konkretne cele. To trening samorozwoju, z którego korzysta wielu ludzi sukcesu.

Jeśli jesteśmy mieszkamy w Krakowie racie (zobacz przejdź do serwisu) w jego okolicach, poszukiwania dobrego gabinetu warto rozpocząć od wpisania w gogle haseł: psychoterapeuta, a następnie na przestudiowaniu stron internetowych gabinetów i opinii o nich na forach internetowych. Nie jest regułą, że pasującego do nas psychoterapeutę odnajdziemy za pierwszym razem. Warto jednak szukać, bo najważniejsza jest samoakceptacja i satysfakcja z własnej egzystencji, bez zwracania uwagi na status materialny i potocznie pojmowaną karierę. Sprawdzony specjalista:

Źródło:
Tagi: , , , ,