Podwórko bez ogrodzenia? Zapomnij!Nasz kraj to nie USA, nie da się pozostawić podwórka bez ogrodzenia. Ze wschodu na zachód, z południa na północ więc wszyscy się zagradzamy. Nawet jeśli doszukiwać się w tym konkretnego czynnika kulturowo-historycznego nie warto zagłębiać się tak na poważnie. Po prostu lubimy być u siebie, mamy też znaczne poczucie prywatności i własności. Obecnie dodatkowo posiadamy znaczny wybór w kwestii ogrodzenia. Do wyboru mamy wiele różnorodnych możliwości, jak ogrodzić naszą własność. Najczęściej wybieramy jednakże na siatkę albo panele ogrodzeniowe. Co jest lepsze?

Powinniśmy wspomnieć na samym początku, iż panele, jak i siatka to tego typu rodzaje ogrodzeń, jakie możemy zamontować łatwo i szybko. Dodatkowo, są one zdecydowanie w bardziej przystępnej cenie niż panelowe ogrodzenia albo kute. Stąd także tego typu popularność tego typu rodzaju ogrodzeń. Niemniej, cena to nie jedyna zaleta. Sprawdźmy czym różnią się od siebie takie dwa rodzaje ogrodzenie, zarówno w sposobie montażu i wytrzymałości.

Ogrodzenia

Autor: Tabal
Źródło: Tabal

Jeśli mówimy o ogrodzeniu siatkowym to najczęstsze rodzaje to ogrodzenia (więcej Firma Anotis) plecione, wykonane z drutów. Siatkę takiego rodzaju można kupić w rolkach, co jednocześnie staje się jej znaczącym utrudnieniem. Tak zwinięta siatka po rozwinięciu może się odkształcać, zaś montaż plecionki to wiele pracy. Do montażu konieczne jest zastosowanie odkosów przy narożnych słupach, tak więc kupno tego to kolejny wydatek. Montaż to przede wszystkim naciągnięcie drutów naciągowych na górze a także na dole ogrodzenia systemowe Anotis. Do montażu będziemy potrzebować pomocnika.

Lepszym rozwiązaniem jest zakup paneli ogrodzeniowych. Ten uniwersalny sposób, sprawdza się jednakowoż w sytuacji prywatnych posesji, jak i obiektów publicznych oraz przemysłowych.

Zobacz dodatkowo takie absorbujące wskazówki z serwisu (www.kwmediator.pl/), które odnajdziesz pod tym odsyłaczem – one także opisują niniejsze zagadnienie.

Panele to po prostu druty stalowe, które mają różne średnice, jakie zgrzewa się ze sobą. Tego typu ogrodzenie posiada dodatkową wytrzymałość dzięki przegięciom poziomym, ich ilość jest zależna od wysokości panelu. Choć druty paneli sąw mniejszym stopniu elastyczne, to jest to wielka zaleta, gdyż są bardziej trwałe niż w przypadku zwykłej siatki.
Autor

Oba te rodzaje przypadną do gustu osobom, które cenią sobie bezproblemowość montażu, cenę oraz solidność, niemniej wydaje się, że zakup paneli ogrodzeniowych będzie nieznacznie korzystniejszym pomysłem. To rozwiązanie ma więcej pozytywów, jest też bardziej trwałe i mniej podatne na odkształcenia, co gwarantuje większą jakość na lata. A to przecież zdecydowanie najbardziej istotne wartości, jeśli mówimy o takich rozwiązaniach. Musimy o tym pamiętać i zakupić ogrodzenie nie na jeden czy dwa sezony, lecz na wiele lat. Będziemy mieli większą satysfakcję oraz mniejszą ilość niepotrzebnych zmartwień.
Tagi: ,