Wady wzroku dotykają coraz więcej osób, jednak dzisiejsza medycyna doskonale sobie z nimi daję radę


Specjaliści ostrzegają, że blisko jedna druga Polaków zmaga się z wadami wzroku. Krótkowzroczność staje się jednym z najczęstszych skutków błyskawicznego postępu technologicznego. Jednak to właśnie nowoczesna technologia jest w stanie dopomóc w walce o zdrowe oczy

.

pejzaż - zdrowie

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj coraz częstszym zabiegiem jest laserowa korekta wzroku. Jest to na razie jedyna procedura pozwalająca na całkowite wyeliminowanie uciążliwej wady wzroku – laserowa korekcja wzroku żory– korekta wzroku. Sam zabieg przebiega przy miejscowym znieczuleniu, z użyciem wiązki lasera podążającego za ruchami gałek ocznych, dzięki czemu operowany nie jest narażony na jakiekolwiek niebezpieczeństwo – jeśli nieświadomie ruszy gałką oczną, laser od razu przestanie działać.

Niestety korekta wzroku nie nadaje się dla wszystkich, by się jej poddać, należy zrobić badania wstępne oraz mieć ukończone 20 lat. W dodatku zabieg przeprowadza się wyłącznie w przypadku wady wzroku, która się zatrzymała, jedynie wtedy można mieć pewność, iż poprawa jakości widzenia utrzyma się na stałe. Czasami zabieg trzeba powtórzyć, ale w większości wypadków jednorazowa wizyta będzie wystarczająca.

Astygmatyzm to jedna z najliczniej występujących wad wzroku. Jest to wada tak przykra, że coraz więcej ludzi decyduje się na jej usunięcie przy pomocy lasera – wystarczy wpisać w przeglądarce hasło: laserowa korekcja wzroku astygmatyzm, by zobaczyć, jak dużo przychodni przeprowadza ten popularny zabieg- laserowa korekcja wzroku – laserowa korekcja wzroku sosnowiec astygmatyzm. W przeciwieństwie do tradycyjnej krótkowzroczności astygmatyzm objawia się brakiem ostrego widzenia równocześnie linii horyzontalnych oraz wertykalnych. Przydarzają się także chwile, kiedy występuje zaburzenie poczucia rzeczywistości.

Co więcej astygmatyzm może powodować bóle głowy a także utrudniać kierowanie samochodem i pracę przy komputerze. Dzieci z astygmatyzmem wykazują większą niechęć do nauki, a do tego nie zawsze chcą zakładać okulary. Nic dziwnego, że coraz więcej osób szuka w sieci pomocy, wpisując frazę: laserowa korekcja wzroku astygmatyzm. Do pozbycia się tej wady wzroku używa się lasera o nazwie Lasik. Modeluje on rogówkę i nadaje jej normalny kształt, przez co astygmatyzm wreszcie przestaje być niewygodnym problemem.