Gdy zmagasz się z problemem zeza, masz okazję zdecydować się na operację oraz pozbyć się zaburzeń


Zez jest bardzo przykrą i kłopotliwą dolegliwością. Polega ona na nierównym ustawieniu gałek ocznych, co skutkuje nie tylko nieestetycznym wyglądem, ale też licznymi znaczącymi zaburzeniami widzenia. W związku z poważnym charakterem choroby zezowej niektórym pacjentom zaleca się korektę zeza.

kliknij tutaj

Autor: Jimmy Baikovicius
Źródło: http://www.flickr.com

Operacja zeza możliwa w każdym wieku

Przyjęło się sądzić, że operacji zeza poddaje się tylko młode osoby i maluchy, jednakże nie jest to prawdą. Korekta zeza zostaje wykonywana na pacjentach w każdym wieku i mogą się jej poddać również osoby dorosłe, jakie przez dłuższy czas borykały się z dolegliwością zeza. Należy wspomnieć, że dzisiejsza medycyna bardzo znacząco się rozwinęła oraz udoskonaliła, co pozwala wykorzystywać innowacyjne narzędzia w leczeniu i korygowaniu zeza. Naturalnie ewentualność wykonania korekty zeza bywa zależna od kondycji potencjalnego pacjenta oraz licznych czynników.

Jeżeli omawiany wpis Cię zaintrygował, to kliknij ten link, to bardzo użyteczny artykuł, który przedstawia pokrewne kwestie.

Należy wspomnieć, że korekta zeza przeprowadzona u osób dorosłych, potrafi skutkować podwójnym widzeniem.

Jak wygląda korekta zeza?

Operacja zeza jest bardzo poważnym zabiegiem, który przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, czyli w narkozie. Przebieg oraz długość operacji w ogromnej mierze uzależniony bywa od poziomu zaburzeń, ale w licznych przypadkach trwa do godziny czasu. Operacje zeza – zobacz więcej – zostają refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W przypadku, gdy zauważa się u siebie taką konieczność lub obserwuje niepokojące objawy u swojego dziecka, warto zgłosić się do strabologa, czyli specjalisty od przypadków zeza. Lekarz przeprowadza niezbędne badania oraz decyduje o potrzebie ewentualnej korekty.

Badania wzroku u okulisty

Autor: iStock
Źródło: iStock
Nie powinno zmagać się z nieprawidłowościami

W dawnych czasach chorobę zeza traktowano niezupełnie poważnie oraz uważało się za niedoskonałość urody. Pomyślnie dzisiaj to się znacząco zmieniło i choroba zezowa jest z sukcesem leczona. Stwierdzono, że łączy się ona z trudnymi schorzeniami oraz licznymi niedogodnościami połączonymi z widzeniem i operacja zeza pomaga podnieść komfort życia, jak również wyzbyć się kompleksów związanych z mankamentem. W sytuacji, gdy zmaga się z zezem albo podejrzewa taką nieprawidłowość u kogoś z rodziny, warto jak najszybciej znaleźć dobrą klinikę oraz porozumieć się ze specjalistą, który rozwieje wszystkie wątpliwości, jak również zadysponuje odpowiednie leczenie.