Nietolerancje pokarmowe są bardzo niemiłe i często nie wiemy, skąd się biorą. Dzięki właściwym testom można się tego dowiedzieć


Tagi: ,
Alergia pokarmowa opóźniona może spowodować mnóstwo różniących się niedogodności.Faktem jest że jedynie dieta, dzięki której odstawimy wszelkie trudne do trawienia artykuły spożywcze może przynieść pożądaną poprawę zdrowia. Z reguły jest tak, że symptomy nie pojawiają sięniezwłocznie po aplikacji pokarmu, a więc trudno jest odgadnąć, które produkty tego wymagają.

przejdź do...

Autor: anka nevasilyeva
Źródło: http://www.flickr.com
Całe szczęście, możemy wykonać testy na nietolerancje pokarmowe (przeczytaj). Są to dokładne i wiarygodne badania diagnostyczne określające we krwi poziom przeciwciał IgG związanych z pokarmem. Robiąc tego typu testy otrzymujemy wartość liczbową odpowiadającą natężeniu reakcji alergicznej. Jest to podstawa w określeniu właściwej diety eliminującej i leczenia alergii pokarmowej IgG zależnej. Jak przebiega procedura tego typu badania?

Przede wszystkim, pacjent otrzymuje komplet pobraniowy. Krew najlepiej pobrać w punkcie badań. Następnie, klient przesyła próbkę, która jest oddawana do laboratorium. Wynik najczęściej podawany jest do dwóch tygodni. Warto mieć świadomość, że z nietolerancją pokarmową IgG zależną występują niektóre choroby. Wyróżniamy tukandydoza, czyli grzybica i drożdżyca, celiakia, tak zwana nietolerancja glutenu czy choroby pasożytnicze. Jak wspomnieliśmy, długotrwałe choroby, trudne do diagnozy, mogą posiadać przyczynę w nietolerancji pokarmowej. Jest ona niewłaściwą reakcją organizmu na elementy konkretnych pokarmów.

Depilacja laserowa twarzy

Autor: Elite
Źródło: Elite
Niektórzy znajdą jedynie jeden z objawów, przykładowo mogą to być dokuczliwe bóle głowy, z kolei u innych może się to objawić zespołem jelita drażliwego, migrenami czy schorzeniamiukładu oddechowego. Symptomy tego rodzaju nietolerancji pokarmowej występują po paru godzinach, a nawet po kilku dniach od zjedzenia konkretnych produktów. Co gorsza, mogą ciągnąć się tygodniami. Jak widzimy, ma to zupełnie inny przebieg niż w przypadku alergii związanej z pokarmem. tu objawy zazwyczaj są zauważalne natychmiast po kontakcie z alergenem.

Czy ta publikacja była dla Ciebie intrygująca? Jeśli tak, to notabene więcej zobaczysz tutaj (https://okulistyka-jedrzejczak.pl/), który także rozpatruje taką kwestię.

Pamiętajmy więc, że w przypadku problemów powinno się wykonać odpowiedni test. Przy okazji należy zaznaczyć, że o zdrowie należy dbać regularnie, a czasem nawet decydować się na specjalistyczne zabieg, jak zabiegi laserowe Wrocław, aby wrócić do pełnej sprawności.