Z jakich powodów powinno się zobaczyć Wrocław?


Wrocław to jedno z najbardziej zasobnych miast Polski. Dzięki rosnącym tu biznesom, zagranicznym inwestorom oraz aktywnym studentom Wrocław daje wiele interesujących form spędzania wolnego czasu. Jeżeli wybierasz się do Wrocławia na weekend lub urlop dowiesz się, że nie sposób tutaj się nudzić. Możesz liczyć także o noclegi, wpisując w wyszukiwarkę hasła: hotel Wrocław, hotele Wrocław, otrzymamy całą listę dostępnych miejsc.

atrakcje we Wrocławiu

Autor: falkowata
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby, które preferują spacery i bardziej aktywny sposób odpoczynku powinny skorzystać z licznych atrakcji, które trzeba wręcz zobaczyć we Wrocławiu. Do najbardziej popularnych zalicza się zwiedzanie Rynku Głównego, gdzie znajduje się również wiele klubów i restauracji. Szukając odpowiedniego lokalu warto także wędrować uliczkami znajdującymi się wokół Rynku. Zlokalizowanych jest ich tam niezwykle dużo, głównie ukrytych w starych kamienicach, ich wewnętrznych dziedzińcach oraz piwnicach. Wiele z nich otwartych jest dopiero popołudniu. Jeżeli spędzasz czas we Wrocławiu z dziećmi to zdecydowanie musisz odwiedzić Ogród Japoński, Ogród Botaniczny oraz ZOO. Bardzo poszukiwane w szczególności podczas słonecznej pogody są wycieczki statkiem turystycznym po Odrze. Zza burty można zobaczyć panoramę Wrocławia oraz miejsca, które z lądu trudno zobaczyć – warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny.

Jeżeli po przeczytaniu takiego tekstu chcesz jeszcze dokładniej zbadać ten temat, zalecam tę witrynę, ponieważ ona jest równie niebanalna!

Spacerowiczów mogą także zafascynować rozmieszczonymi po całym mieście, znane wrocławskie krasnale. Warto także zdecydować się na spacer Promenadą, zobaczyć Most Grunwaldzki oraz zlokalizowane w jego okolicy fontanny. Wrocław to miasto pełne zabytków i pod tym względem jest zestawiane z Krakowem. Także jeśli pasjonuje Cię historia oraz eksplorowanie kultury miasta w minionych wiekach z pewnością znajdziesz tutaj bardzo dużo miejsc, które warto zobaczyć. Przede wszystkim należy zwiedzić Ostrów Tumski i Rynek Główny. Więcej na

Wrocław

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com

Miejsca te są pełne zabytków, które możesz podziwiać podczas spaceru lub jeśli możesz poświęcić więcej czasu także zwiedzać od wewnątrzwnętrze. Wrocław określany jest także miastem mostów, których jest tutaj najwięcej w kraju. Dużo z nich to zabytkowe konstrukcje, które można podziwiać z lądu lub z pokładu statku wycieczkowego. Podążając tropami naszych przodków warto także zwiedzić Wzgórze Partyzantów wraz z Belwederem i pobliskim Parkiem Słowackiego przy Podwalu. Naukowy oblicze miasta podkreśla Leopoldina – zabytkowy główny budynek Uniwersytetu Wrocławskiego zlokalizowany przy ul. Grodzkiej. W pobliżu znajduje się także Ossolineum z urokliwym skwerem na dziedzińcu.