W oczekiwaniu na bobasaKażdy rodzic ma swoje oczekiwania, choć przeważnie o nich nie mówi, gdyż tak nie wypada. Każdy z przyszłych rodziców, a na pewno zdecydowana większość ma zakodowane wewnątrz pragnienie – chłopczyk czy dziewczynka? Koniec końców jasne jest, że niezależnie od płci dziecka pokocha je najmocniej, jak może.

Oczekiwanie jednak udowadnia nam, że potrafi zamieszać w głowie, tak więc nie uwolnimy się od tych rozważań, od knowań rodziny i znajomych, od wizji prywatnej wróżki…

Uśmiechnięte dziecko

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

A na pewno, istnieją przyszli rodzice, którzy chcieliby wiedzieć wcześniej, pragną wiedzieć lepiej, w związku z tym radzą się wróżki. Ona to, która według nich ma nadprzyrodzoną moc i wiedzę udzieli im informacji szczegółowe, jaka będzie płeć dziecka. Jakie ciuszki kupować, jakie spodnie dla dziecka? (ładne spodenki dziecięce) Czy spodnie chłopięce, a może spodnie dziewczęce? (spodenki dla małych kobietek) Najczęściej jednak rodzice pytają się czy będzie to zdrowe dziecko, czy nie czycha na niego cała seria jakichś nieprzewidzianych zagrożeń, a jak tak, to jakiego typu są to niebezpieczeństwa. Czy są bardzo niepokojące i wreszcie, czy można złą moc zamienić w coś niewinnego, co jedynie nastraszy, ale w ostateczności nie będzie to nic wielkiego.

Oczywiście, że najbardziej miarodajne są wyniki przeprowadzonych badań, częste kontrole u lekarza,

Dziecko na rowerku

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

monitorowanie stanu przyszłego potomka przez odpowiedniego i doświadczonego specjalistę, niemniej wielu ludzi robi coś więcej, tak jakby nasza zabobonna natura była silniejsza niż czyste naukowe prognozy.

Publikowany wpis, to niezwykle interesujący materiał? Jeżeli też tak uważasz, to kliknij na inny wątek, a następna strona (http://takiesame.pl/sukienki-na-chrzciny-dla-dziewczynek) sprawdzi się tu niezwykle.

Wielu lekarzy z pewnością nie chce nawet słyszeć, że pacjentka korzysta z takich praktyk, choć znakomita ich większość podejrzewa pewnie, iż jest to pewna forma wzbogacenia tej chwili oczekiwania. Nie prawią więc pacjentkom morałów z powodu korzystania z usług tych praktyk.

To oczywiste, bo tego typu wizyty u wróżki można porównać do typowań jasnowidza. Każdy chce przewidzieć, jak to będzie, do kogo będzie to dziecko podobne z wyglądu, czyj charakter nabędzie, czy będzie często chorować, mając nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Identyczna sytuacja, w trakcie konsultacji u wróżki może obrócić się w coś absurdalnego – pseudowizjonerskiego, więc nie ma sensu przedkładać tej niepewnej wiary, tych domysłów i przewidzeń nad narodziny dziecka. Możemy albowiem jedynie snuć domysły i liczyć na to, że wszystko skończy się pomyślnie.
Tagi: , , , , , , ,