W oczekiwaniu na bobasa


Każdy rodzic ma swoje oczekiwania, choć przeważnie o nich nie mówi, gdyż tak nie wypada. Każdy z przyszłych rodziców, a na pewno zdecydowana większość ma zakodowane wewnątrz pragnienie – chłopczyk czy dziewczynka? Koniec końców jasne jest, że niezależnie od płci dziecka pokocha je najmocniej, jak może.

Oczekiwanie jednak udowadnia nam, że potrafi zamieszać w głowie, tak więc nie uwolnimy się od tych rozważań, od knowań rodziny i znajomych, od wizji prywatnej wróżki…

Uśmiechnięte dziecko

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

A na pewno, istnieją przyszli rodzice, którzy chcieliby wiedzieć wcześniej, pragną wiedzieć lepiej, w związku z tym radzą się wróżki. Ona to, która według nich ma nadprzyrodzoną moc i wiedzę udzieli im informacji szczegółowe, jaka będzie płeć dziecka. Jakie ciuszki kupować, jakie spodnie dla dziecka? (ładne spodenki dziecięce) Czy spodnie chłopięce, a może spodnie dziewczęce? (spodenki dla małych kobietek) Najczęściej jednak rodzice pytają się czy będzie to zdrowe dziecko, czy nie czycha na niego cała seria jakichś nieprzewidzianych zagrożeń, a jak tak, to jakiego typu są to niebezpieczeństwa. Czy są bardzo niepokojące i wreszcie, czy można złą moc zamienić w coś niewinnego, co jedynie nastraszy, ale w ostateczności nie będzie to nic wielkiego.

Oczywiście, że najbardziej miarodajne są wyniki przeprowadzonych badań, częste kontrole u lekarza,

Dziecko na rowerku

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

monitorowanie stanu przyszłego potomka przez odpowiedniego i doświadczonego specjalistę, niemniej wielu ludzi robi coś więcej, tak jakby nasza zabobonna natura była silniejsza niż czyste naukowe prognozy. Wielu lekarzy z pewnością nie chce nawet słyszeć, że pacjentka korzysta z takich praktyk, choć znakomita ich większość podejrzewa pewnie, iż jest to pewna forma wzbogacenia tej chwili oczekiwania. Nie prawią więc pacjentkom morałów z powodu korzystania z usług tych praktyk.

To oczywiste, bo tego typu wizyty u wróżki można porównać do typowań jasnowidza. Każdy chce przewidzieć, jak to będzie, do kogo będzie to dziecko podobne z wyglądu, czyj charakter nabędzie, czy będzie często chorować, mając nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Identyczna sytuacja, w trakcie konsultacji u wróżki może obrócić się w coś absurdalnego – pseudowizjonerskiego, więc nie ma sensu przedkładać tej niepewnej wiary, tych domysłów i przewidzeń nad narodziny dziecka. Możemy albowiem jedynie snuć domysły i liczyć na to, że wszystko skończy się pomyślnie.