Dobrze jest mieć na uwadze, jakie są naturalne i domowe sposoby walki z pospolitymi dolegliwościami


Biegunka, bóle głowy, stan zapalny pęcherza moczowego – to schorzenia, które pojawiają się dość często. Z reguły bardzo dobrą alternatywą dla medykamentów i suplementów diety są naturalne środki.

fotogram - zdrowie

Autor: Olivier Duquesne
Źródło: http://www.flickr.com
stykówka - zdrowie

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com

Na bóle głowy skarży się wielu z nas. Nim skonsumujemy lek, dobrze jest rozważyć masaż skroni. Niektórzy twierdzą, że efektywny jest też masaż dużych palców u stóp. Nieoceniony może okazać się masaż karku. Należy rozważyć odprężające ćwiczenia. Do masażu można wykorzystać olejku lawendowego, rumiankowego, różanego czy miętowego. Przeciwbólowe atrybuty przypisuje się wyciągowi z kory wierzby i złocieniowi maruna. Wybraną formę wesprze chłodny okład na głowę. Następnie, dosyć często doskwierającą dolegliwością jest zakażenie dróg moczowych. W tym przypadku zaleca się wizytę w przychodni, który najczęściej przepisuje właściwe leki. Leczenie warto wspomóc, zażywając zaparzoną miksturę ziół, składającą się przede wszystkim z liścia mącznicy, ziela skrzypu. Warto nadmienić, iż, pożądane jest podjęcie działań, dzięki którym ograniczymy możliwość, że zakażenie dróg moczowych jeszcze raz wystąpi. Chodzi o spożywanie dużej ilości wody każdego dnia, rezygnację z alkoholu czy kawy.

Skuteczne są także domowe sposoby na zaparcia oraz biegunki. Biegunkę może zwalczyć zjedzenie mniej więcej dwóch łyżek kawy sypanej czy trochę rozgotowanego ryżu. W walce z biegunką pomocne okaże się siemię lniane w formie kisielu lub gorzka czekolada. Jeżeli chodzi o zapewniające rezultaty sposoby na zaparcia, należy wskazać spożycie śliwek, zarówno świeżych jak i suszonych, oraz kapusty kiszonej, a także picie sporej ilości niegazowanej wody. Walkę z zaparciami ułatwi zaparzona mięta oraz trening.

Czy według Ciebie, prezentowany tekst zasługuje na Twoje zainteresowanie? Jeśli tak, to zobacz także inne przydatne notatki, które z pewnością zadowolą Twoją ciekawość.

Warto sięgnąć po truskawki, szpinak, surowy lub gotowany, oraz buraki. Bezcenna jest również profilaktyka. Działanie jelit będzie skuteczniejsze, gdy zrezygnujemy ze słodyczy czy śmieciowego jedzenia oraz wypracujemy przyzwyczajenie spożywania sporej ilości wody, najlepiej nawet do 2 litrów każdego dnia.