Meble w pokoiku dla małego dziecka, czyli jak ważny jest pokoik dla małego człowieczkaMądrze zaprojektowane wnętrze pokoju dla dziecka to świetny sposób na usprawnienie jego rozwoju. W atmosferze ścian pełnych postaci z bajek, do których przystawione są wygodne meble dla dzieci, a wokół pełno ulubionych zabawek – w takim układzie nasza pociecha będzie czuć się swobodnie, a co najważniejsze – bezpiecznie.

Mebelki dla dzieci

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Czy to tylko wizja bujnej wyobraźni, a może sen, który stał się rzeczywistością? Wiele pomysłów i inspiracji nie musi oznaczać ogromnych kosztów, które rodzice ponieśliby aby dziecko zyskało swoje okno na świat. Do całości wystarczy trochę zmysłu dekoratora wnętrz, wizja kolorystyczna, markowy producent mebli dziecięcych, które idealnie pasują do całości i gotowe! Brzmi prosto, napisać też łatwo, ale wprowadzenie pomysłu w życie nie jest tak proste.

Nie wahaj się – jeśli masz ochotę otrzymać uzupełniające wiadomości na ów temat, wiedź, że bezpłatne wejście (wphw.pl/) na nasz link w ogóle nic nie będzie Cię kosztowało.

Młodzi rodzice nie mają łatwo – nie przelewa się z kosztami, a i czasu na dzieci mają nienajwięcej.

Gdzie w tym wszystkim znaleźć czas nie tylko na remont pokoiku, ale i zabawę w nim z maluchem, kiedy obowiązki dnia codziennego ścigają nas niemiłosiernie? Ciasny pokoik ma stymulować atmosferę świata bajkowego, z którym nadzwyczaj intensywnie łączy się jaźń dziecka. Kolory w jaśniejszych odcieniach (ściany) współgrające z zasłonami oraz urocze fototapety – (sprawdź www.twoje-fototapety.pl/fototapety/10041-Architektura.html) (gdzie rozróżniamy typy dla chłopców i dziewczynek) umacniają przywiązanie małego człowieczka z mini-domkiem. Wyobraźnia dwuletniego dzieciaka szczególnie mocno opiera się na bodźcach wzrokowych i związanych z odczuwaniem przez dotyk. To we własnym „królestwie” wychodzimy z zabudowanego łóżka, stawiamy pierwsze kroki, mamy słodkie zdjęcia z tłem mebli.

Kolejne lata wzrostu wiążą się z częściową modyfikacją. Elementy typowo dla dzieci, zestawy mebli dla dzieci (zobacz tutaj) zapewne zostaną zastąpione egzemplarzami dla starszaków, a potem uczniów. Zabawki zostaną zastąpione książkami, fototapety panelami, a dziecięca wykładzina poważnym, stonowanym kolorystycznie dywanem.

W wyobraźni coraz starszego malucha własny kącik i pokój ciągle zostaje w głowie, łączy go z nim szczególna więź i myśli. Dlatego tak istotne jest zapewnienie bezbronnym dzieciom przytulnego kąta, z którego te pójdą w szkolny świat. I zarazem do którego będą wracać z uśmiechem na twarzy.

Tagi: , , , , ,