Kto będzie poszukiwał w internecie lub miesięcznikach świetnie prosperujących auto złomów.Samochód powoli staje się dla nas dobrem tak potrzebnym jak tlen. To stwierdzenie nabiera szczególnego znaczenia, jeżeli weźmiemy pod rozwagę obszary, na których komunikacja państwowa lub znajdująca się w rękach niepaństwowych przewoźników, właściwie w ogóle nie działa.

Żeby dostać się do sąsiedniego miasta, koniecznie trzeba mieć własny samochód. Kiedy jednak opel poważnie się zepsuje albo, co gorsza, bierze udział w niebezpiecznym wypadku, to nie nadaje się już do użycia, lecz trafia na złom.
W pierwszej kolejności tego typu punktami będą bardzo zainteresowani właściciele wraków. Niekiedy widzimy, że na prywatnych podwórkach stoją mało gustownie wyglądające nadwozia volkswagenów, a ich posiadacze nie kwapią do tego, aby posprzątać otoczenie domu jednorodzinnego. Dopiero zdecydowana ingerencja pani pozytywnie wpływa na zachowanie jej drugiej połówki. Wtedy, chcąc nie chcąc, pan, czyli w tym przypadku gospodarz, siada przed komputerem i wpisuje hasło złomowanie samochodów Łódź, jeśli jest zameldowany w pobliżu tego miasta.

Złomowanie pojazdów

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei strażnicy miejscy z serca Dolnośląskiego, czyli Wrocławia, w niektórych sytuacjach są zmuszeni zająć się samochody, które sprawiają wrażenie zostawionych na zawsze przez posiadacza. Mieszkańcy okolicznych bloków, gdy nie mogą już dłużej spoglądać na wrak, który szpeci widok elegancko przystrzyżonego trawnika na zieleńcu, bez chwili zastanowienia dzwonią do funkcjonariuszy straży miejskiej i przedstawiają swój problem. Oczywiście własność prywatna jest niemal świętością, zatem nie można tak po prostu wywieźć czyjegoś mienia na złom. Jednakże po załatwieniu wszelkich formalności, strażnik miejski może śmiało wpisać w sieć słowa auto złom Wrocław.
Posiadacze starych modeli aut bez przerwy potrzebują części zamiennych do remontu skrzyni biegów.

O ile nowe części można nabyć bez jakichkolwiek kłopotów, to w przypadku tych starszych wersji rzecz w znaczny sposób się komplikuje. Poszukiwania można rzecz oczywista zacząć od przeglądania gazet ze stosownymi anonsami lub zajrzenia na masowo odwiedzane portale, gdzie wystawcy oferują używane przedmioty. Niekiedy jednak o wiele prościej jest wpisać w internet frazę, która nawiązuje do nazwy miasteczek znajdujących się w okolicy, czyli np. auto złom Tarnów – sprawdź. W taki oto sposób można trafić na złomowisko i osobiście oczy przekonać się o tym, jakie skarby magazynuje.
Tagi: ,