Często występujące kontuzje wśród uprawiających sport, ich następstwa i metody leczenia.


Uprawianie sportów cały czas wiąże się z ryzykiem jakiegoś urazu. Nawet przy największej uwadze zawsze może dojść do jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku jakiego niezbędna może być pomoc specjalisty. Dlatego też nawet zwykłe bieganie poprzedzone być musi odpowiednią rozgrzewką, warto również zadbać o odpowiednią kondycję i poprawienie siły, dzięki temu ryzyko urazów znacznie maleje.

Problem ten widać zwłaszcza w przypadku narciarzy, bo to właśnie narciarstwo obok uwielbianej przez większość piłki nożnej jest jednym ze sportów z największą urazowością. Sporo z nich wynika w wyniku zaniedbań – po cały roku spędzonym przy biurku ktoś wyjeżdża bez żadnego treningu na tydzień w góry i często już nie wraca o własnych siłach. Za słabe mięśnie nie wytrzymują przeciążeń w czasie jazdy, powodując naderwanie więzadła krzyżowego – najczęściej chyba występującą obok złamań kontuzję przy uprawianiu tego sportu. Niestety tego urazu nie da się samemu wyleczyć i za każdym razem leczeniem zająć się będzie musiał ortopeda Kraków.

Kolano

Autor: 2014uknz
Źródło: http://www.flickr.com

Naderwanie więzadeł leczone są dzisiaj przy pomocy operacji, lecz szczęśliwie współczesne techniki pozwalają na to, żeby leczenie było w pełni skuteczne i umożliwiło powrót do formy sprzed urazu. Operacja więzadła krzyżowego jest przeprowadzana w całkowitej lub częściowej narkozie, trwa około półtorej godziny, a cały pobyt chorego w szpitalu będzie trwał kilka dni. Sam zabieg nie jest zbyt trudny, robi się tylko parę drobnych nacięć, przez które pobiera się tkanki i dokonuje rekonstrukcji.

Niezwykle ważnym etapem jest późniejsza rehabilitacja, pełny powrót do zdrowia może bowiem zająć nawet rok czasu, lecz konieczny będzie tu spory wysiłek pacjenta. Jeśli na tym etapie będą jakieś zaniedbania, to czas ten może trwać dłużej, a niekiedy kolano może nie odzyskać dawnej sprawności.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę laserowa korekcja wzroku sosnowiec naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś interesującego. Gwarantujemy bardzo niskie stawki, więc nie będziesz żałować!

Zresztą chirurg ortopeda Kraków, który zajmie się opieką pacjenta powinien wszystko odpowiednio przekazać, i koniecznie trzeba się trzymać jego wskazówek.
Autor