Szkolenia asertywność

W naszym kraju pokutuje błędne przekonanie, że sprzedawcą może zostać każdy. Nie jest to prawda. W rzeczywistości, żeby zostać sprzedawcą powinniśmy mieć pewne cechy, a tych nie ma większość ludzi, którzy zostali zatrudnieni w sklepach. W dodatku dużej liczbie osób wydaje się, że skoro pracowały w mięsnym sklepie to i w sklepie z ciuchami też dadzą sobie radę, w końcu kasa fiskalna nie ma przed nimi tajemnic. A w tych sklepach trzeba używać odrobinę innych technik sprzedaży, o których cała grupa sprzedawców nawet nie słyszała.

zobacz szczegóły
Oczywiście są brylanty, które potrafią świetnie odnieść się do nastroju klienta i sprawić, żeby klient, który zjawił się u nas po sznurówki do butów wyszedł z dwiema, nowymi parami butów, ale tu musimy być bardzo utalentowani albo być po szkoleniu z technik sprzedaży. W wielu miastach robione są szkolenia techniki sprzedaży (poznaj tutaj). Dzięki takiemu szkoleniu można dowiedzieć się, jak prowadzić rozmowę z klientem, by ten chciał podtrzymywać konwersację i co najważniejsze dla sprzedawcy, by opuścił z więcej niż jednym produktem.

Bycie sprzedawcą nie jest dla każdego

Sporo osób, które nie są w stanie nigdzie znaleźć zajęcia idą pracować do sklepu. Jednak praca w sklepie, wcale, nie jest taka łatwa jak mogłoby się zdawać na pierwszy rzut oka. Niestety nie możemy jedynie chodzić po sklepie i sprawdzać, czy nic nie spadło z wieszaków. Nie można też spędzić czasu na rozmowie ze znajomą, która właśnie pojawiła się w sklepie. Musimy spełnić określone normy, inaczej nie dostaniemy premii lub będziemy zwolnieni. Nie (łącze) jest to zbyt przyjemna perspektywa, ale w rzeczywistość, tak to właśnie wygląda. Na szczęście szefowie wiedzą, że trzeba umieć być sprzedawcą i zapisują swoich pracowników na szkolenia techniki sprzedaży. Oczywiście nie do każdego pracodawcy dotarło, że dzięki właściwemu przeszkoleniu pracowników da się podnieść zysk i to nawet o pięćdziesiąt procent, a czasami i więcej.

To zagadnienie wydaje się dla Ciebie ciekawe? To zobacz również podobne wątki (https://mechanika-service.com/osprzet-do-wozkow-widlowych), posiadające równie wciągające dane na omawiany wątek.

Jeśli wzięliśmy do pracy w naszym sklepie ludzi z różnych bajek to, natychmiast powinni oni dowiedzieć się, na czym polega sprzedaż, żeby dzienny utarg sprawiał wszystkim radość a nie prowadził do tego, że nie ma, czego liczyć, bo jest tak mało pieniędzy (inne szkolenia): ). Jeżeli zauważymy, że biznes nie daje przewidywanych obrotów, to trzeba próbować coś zmienić. Na sto procent, odpowiednim początkiem okaże się przeszkolenie personelu z technik sprzedaży.

Tagi: , ,