Jak wygląda test na płodność oraz kiedy należy go wykonać?Kłopoty z płodnością zdołają posiadać przeróżne podłoże. Odpowiedzialność za to może ponosić genetyka, dieta czy wiek, istotny jest również styl życia. O niepłodności mówi się wówczas, gdy para na marne stara się o dziecko chociaż rok, zaś kobieta nie zachodzi w ciąże. Przyczyny niepłodności mogą leżeć zarówno po stronie kobiety, jak także mężczyzny, w związku z tym pożądane byłoby zrobić dobry test, który dopomoże je ustalić.

niemowle

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com
Test na płodność może wykonać zarówno mężczyzna, jak też kobieta. Zaleca się, by wykonały go obie strony, szczególnie jeśli przyczyna jest nieznana. Test (zobacz również test kompetencji) płodności dla białogłowy przebiega rzecz jasna trochę inaczej aniżeli test dla mężczyzn. W teście dla kobiet wykonuje się ocenę rezerwy jajnikowej. Metody, jakie stosuje się przy teście na płodność u kobiet, to między innymi AMH, jaka pozwala na skrupulatne określenie rezerwy jajnikowej czy także FSH czy też badanie ultrasonograficzne AFC. Co więcej robi się też badanie Inhibina B. W wypadku testu płodności dla mężczyzn, wykonuje się w zasadzie badanie nasienia, które jest wykonywane w laboratorium andrologicznym. Podstawowy test na płodność u mężczyzn zezwala określić liczbę plemników w ejakulacie, ich ruchliwość oraz kondycję bądź wygląd ogólny. Poza tym badanie można rozszerzyć o przeróżne opcje, takie jak morfologia plemników albo fragmentacja DNA- kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej o klinice in vitro.
Dobre badanie doradzi oczywiście znawca, w związku z tym wcześniej należy umówić się na spotkanie, podczas którego zostanie przeprowadzona z nami szczegółowa rozmowa.
Badania oraz diagnostykę niepłodności oferuje klinika in vitro, właśnie tam mogą zgłosić się pary, jakie podejrzewają u siebie ten problem (czytaj więcej o teście na płodność).

[]Warto sprawdzić adresy tego typu klinik oraz dowiedzieć się, gdzie znajdują się one w Twoim mieście. Wolno również pojechać do kliniki w innym mieście. Klinika in vitro specjalizuje się również w innego rodzaju badaniach, między innymi robi badania u kobiet w ciąży, i także oferuje rozliczne badania oraz zabiegi ginekologiczne oraz estetyczne. Z kompletną propozycją oraz cennikiem klinik in vitro wolno zapoznać się naturalnie w Necie.
Tagi: , ,