Jak pomóc swojej wątrobie? Poznaj dostępne leki na jej regenerację


Święta czy inne uroczystości to czas, kiedy przeważnie odstępujemy od diety i zajadamy się smakołykami, nieraz zawierającymi niemałe ilości tłuszczu czy cukru. Nie odmawiamy sobie kolejnego kawałka smacznej pieczeni albo pysznie wyglądającego tortu, bo przecież normalnie nie jemy tak dużo, dlatego raz na jakiś czas możemy dać się rozpieszczać. Niestety nasza wątroba nie zawsze się z nami zgadza, często się sprzeciwiając, co przejawia się wzdęciami, bólami i innymi przykrymi dolegliwościami. W takiej sytuacji idealną pomocą – rzecz jasna poza odpuszczeniem sobie kolejnej dokładki – będą odpowiednie medykamenty, których celem jest regeneracja wątroby.

lekarstwa

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Leki te sprzedawane są w każdej aptece, co zatem można wybrać?

Jednym z najbardziej popularnych jest Hepatil, zawierający ornitynę, której zadaniem jest pomoc w leczeniu niewydolności wątroby. Wzmaga zachodzące w organizmie procesy odtruwania, zwłaszcza po ciężkostrawnych daniach, jednakże lek można również brać w razie poważniejszych dolegliwości, między innymi w zapaleniu lub marskości tego organu. Niejednokrotnie kupowany jest również Sylimarol, jaki przede wszystkim ma ochraniać i regenerować komórki wątroby, w czym pomocna jest zawarta w nim sylimaryna. Niestety nie eliminuje dolegliwości ekspresowo, lecz po 30 dniach na pewno dostrzeżemy pozytywne rezultaty.

lekarstwo

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba być systematycznym, dzięki temu nasza wątroba bez wątpienia nam się odwdzięczy i nie będzie już sprawiać problemów. Warto też mieć na uwadze Rapacholin C, którego podstawowym działaniem jest pobudzanie tworzenia żółci oraz jelit. Do kluczowych składników wchodzących w jego skład należą na przykład wyciąg z korzenia rzodkwi czarnej i z ziela karczocha, a także olejek miętowy. Rapacholim ma również działanie przeciwzaparciowe, z czym też boryka się wiele osób, zwłaszcza gdy na jakiś czas w związku ze świętami przestają ćwiczyć.

Warto jest pamiętać o lekach, jakie możemy kupić, jeżeli i my posuniemy się za daleko z jedzeniem, i będzie nam potrzebne dodatkowe wsparcie, by pozbyć się wzdęć i nieprzyjemnego bólu.

Jeżeli interesuje Cię ten temat, to odsyłam do www (https://stojo.pl/biggie/), gdyż znajdziesz tam dużo zajmujących Cię tematów, które są tam opisane.

Zawsze trzeba jest mieć jakieś leki w swojej apteczce i wrzucić ją do torby, jeśli na święta jedziemy gdzieś dalej. Rzecz jasna lepiej jest powstrzymać się od zbyt dużych porcji, lecz czasami po prostu ciężko jest się nam oprzeć, gdy na stole widzimy tyle pyszności.