Laserowa operacja oczu – kto jej potrzebuje i jaka jest jej cena?


W dzisiejszych realiach wszystkim żyje się o wiele łatwiej niż kilkadziesiąt lat wstecz. Mamy całkiem dobry dostęp do różnych informacji, za sprawą internetu. Możemy podróżować po całym świecie, z pomocą tanich sieci lotniczych. Lecz najwięcej ciekawostek wydarzyło się w zagadnieniu technologii – ta niezwykle poszła do przodu. Współcześnie każdy jest w mocy wyleczyć sobie mniejszą lub dużą chorobę oczu. Jednak jaki jest koszt laserowej korekcji wzroku?

W polskich realiach posiadamy dwa sposoby na wyleczenie się z chorób. Głównym, najbardziej popularnym jest wybranie się do szpitala państwowego. Uzyskamy tak pełny komplet badań, niezbędnych do polepszenia jakości naszego życia i zdrowia. Wyłącznym warunkiem jest wykupienie ubezpieczenia medycznego – a o takie nie jest trudno. Każda osoba zaangażowana na umowę o pracę, będąca emerytem lub studentem, ma szansę z niego korzystać do woli.

okulista

Autor: US Army Africa
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety, państwowa opieka ma jedną, bardzo dużą wadę – na konsultacje u niemalże każdego lekarza trzeba swoje odczekać w kolejce, w ekstremalnych okolicznościach nawet rok czasu. Poza tym, nie wszystkie procedury są zupełnie darmowe. Jeśli odwarstwił ci się stożek (pozostałe wiadomości-naciśnij to łącze) rogówki leczenie będzie refundowane. Jednak jeśli chciałbyś wyleczyć drobniejszą wadę, która można korygować za pomocą okularów, nie masz szans spodziewać się dofinansowania.

Można oczywiście także skorzystać z ofert szpitali komercyjnych, których z roku na rok pojawia się coraz więcej. W zależności od wielkości miasta, w którym żyjemy i rodzaju zabiegu, koszty mogą się bardzo różnić od siebie. Właściwe opcje można wyszukać w internecie, wystarczy wpisać w przeglądarce interesujące nas zagadnienie, np. „koszt laserowej korekcji wzroku” jeśli chcemy wiedzieć na jaki wydatek zbierać, lub „stożek rogówki leczenie” jeżeli chcesz znaleźć odpowiednią klinikę. Specjaliści w opiece okulistycznej
Lecz należy przygotować się na znaczne koszty, bowiem żadna z medycznych procedur do najtańszych nie należy. Całe szczęście, większość z komercyjnych placówek, umożliwia opłacenie całkowitych kosztów leczenia w systemie ratalnym.

Laserowa korekcja oczu jest wytchnieniem dla grona osób, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu, były zmuszone codziennie zakładać bardzo mocne okulary, które ze względu na grubość soczewek, nie były za bardzo estetyczne. Niestety, wciąż spory pułap procedur wykonywanych laserem jest drogi, gdyż Narodowy Fundusz Zdrowia opłaca wyłącznie zaawansowane przypadki.