Uruchamiając firmę o pewnych rzeczach po prostu musisz się dowiedzieć, jeżeli masz wątpliwości, sprawdź w witrynie internetowej Zus-u


Posiadanie własnego przedsiębiorstwa to konieczność zapoznania się z licznymi ustawami, pamiętania o ważnych terminach i zapłatach, bez tego naprawdę nie da się funkcjonować.

Przedsiębiorca musi być świadom, że powinien postępować wedle określonych zasad i obowiązujących przepisów, gdyż w innym wypadku mogą mu grozić konsekwencje. W wypadku, jeśli ma jakieś pytania, może skontaktować się ze specjalistami z Zus-u albo zasięgnąć informacji na stronie internetowej wspomnianej instytucji.

Pracownik ma prawo do opieki na dziecko

Każdy rodzic może skorzystać z pełnopłatnego dodatkowego urlopu do wykorzystywania na opiekę nad dzieckiem, jest to dwa dni wolnego w ciągu roku. Opieka na dziecko sprawdź informacje może być rozdysponowana za jednym razem lub podzielona na dwa terminy. Co istotne: są to pełnopłatne dni wolne, a pracownik może je wziąć bez podawania przyczyny. Właściciel firmy nie może odmówić udzielenia podobnej „opieki”. Należy pamiętać, że w wyjątkowych sytuacjach, jak chociażby choroba czy zamknięte przedszkole rodzicom przysługuje także inny rodzaj urlopu na opiekę, nie będzie on jednakże już pełnopłatny.

Chcesz ciągnąć dalej zajmującą treść? Zatem nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj poznawanie (www.sol-drogowa.pl/pl/sol-drogowa/o-soli-drogowej) na następnej stronie.

Składki należy płacić i to w terminie

składki podatkowe

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

Czy to składki zdrowotne i emerytalne czy podatki – wszelkie wpłaty na rzecz instytucji bądź urzędów należy zrealizować w podanym czasie, w innym przypadku zostają naliczone odsetki za zwłokę – sporo więcej zobaczysz na www. W sytuacji, kiedy nie wie się, ile w sumie trzeba zapłacić wspomnianej instytucji, można wejść na jej stronę internetową i szukać aplikacji kalkulatora. To specjalny program, który pozwoli policzyć pełne zaległości i właściwie wcześnie przyszykować się do wpłaty pod względem zgromadzenia potrzebnej gotówki.

Można odliczać składki

Właściciele firm powinni być świadomi, że istnieje tak opłacalna alternatywa, jak odliczenie składek zus Zdobądź więcej info od dochodu.

Zapraszamy – naciśnij tutaj nawilżacz i przeloguj się na kolejną naszą witrynę. Na niej czekają na Ciebie nowe i rzetelne artykuły.

Powinny być naturalnie spełnione określone warunki, a najważniejszym z nich jest czasowe opłacanie tychże składek. Odliczeniu mogą podlegać składki, które przedsiębiorca dobrowolnie wpłaca na ubezpieczenie zdrowotne. Przedsiębiorcy samodzielnie opłacający składki w odpowiedniej chwili dokonują odliczenia, obniżając wysokość zaliczki na podatek dochodowy w danym miesiącu albo kwartale, za który zostały opłacone.