Niektóre przybory dla noworodków możemy przekazać znajomym, którzy przed tygodniem zostali rodzicami


Przyjście na świat długo wyczekiwanego potomka wprawia w uniesienie całą rodzinę: od prababć poczynając, a na najmłodszych kuzynkach finalizując. Każdy stara się dać prezent, a nim zazwyczaj stają się zabawki. Z kolei panie wprost kochają kupować maleńkie ubranka, czyli kaftaniki bądź pelerynki. Kiedy ten początkowy entuzjazm trochę zmniejszy się, wtedy nadchodzi pora na trzeźwe myślenie.

małe uśmiechnięte dziecko

Autor: Raime Amin
Źródło: http://www.flickr.com

Artykuły dla niemowląt możemy z grubsza podzielić na dwie następujące grupy: te przeznaczone jedynie dla jednego maluszka i te, które śmiało przekażemy znajomym, którzy cieszą się z narodzin pierwszego bądź kolejnego potomka.

Czy podoba Ci się ten artykuł? Jeśli tak, to sprawdź jeszcze szczegóły w serwisie pudełko kartonowe ozdobne, gdyż one także mogą okazać się dla Ciebie niezwykle interesujące.

Ciuszki, o których napomknęliśmy w powyższym ustępie, bywają towarem, o jaki warto popytać wśród zaprzyjaźnionych rodziców. Noworodki jak na drożdżach rosną i bezustannie potrzebują nowych szmatek. A warto pamiętać, że niektóre matki chętnie pozbędą się z szuflad fatałaszków, z których ich pociechy już wyrosły.

Ci bardziej pedantyczni rodziciele przypomną nam, że artykuły dla niemowląt to wcale ubranka. To szereg przyborów, bez których trudno współcześnie wyobrazić sobie codzienną kąpiel lub karmienie. Mamy oraz tjcowie już dawno temu przyzwyczaili się do udogodnień, jakie udostępniają sklepy osiedlowe i te wirtualne – sprzedające rzeczy dla niemowlaka. Wystarczy, że wymienimy tutaj termometry bezrtęciowe, które służą do mierzenia temperatury wody, a także wszelkiej maści myjki i kaczuszki kąpielowe.

Aktualnie trudno jest znaleźć naprawdę niebanalny serwis. Jeśli masz analogiczny kłopot, to zalecamy ten link. Są tam zawarte fascynujące kwestie.

A do karmienia przydają się bardzo dobrej jakości butelki oraz łyżeczki ze specjalnego surowca. Asortyment jest tak bogaty, że niekiedy możemy zapomnieć, że smoczki dla dzieci także zaliczymy do tej grupy towarów dla małych dzieci.

niemowlę ze smoczkiem

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Wróćmy jednak do podziału, o którym już tutaj wspomnieliśmy. O ile można oddać takie przybory jak wanienki bądź stojaki pod wanienki, o tyle istnieje szereg artykułów, które już z definicji są przeznaczone tylko dla jednego noworodka. I w tym momencie bodajże każdy pomyśli o pieluchach i cążkach do skracania paznokci. Jednak na tym wykaz się nie kończy. Możemy go powiększyć o smoczki avent, butelki, różnobarwne talerzyki wraz z plastykowymi łyżkami oraz inne akcesoria służące niemowlęciu do spożywania zupek. Sprezentowanie wyżej wymienionych artykułów np. Avent – smoczki jest sporym nietaktem i, co gorsza, może stać się przyczyną sprzeczki, a nawet smutnym końcem niedawno zawiązanej przyjaźni.