Wybieramy lekarza rodzinnego

0 Comment


W obecnych czasach czujemy wielki lęk przed chorobami nowotworowymi, zaś w ujęciu statystycznym o wiele bardziej jesteśmy narażeni na choroby układu sercowo-naczyniowego. To właśnie ta grupa schorzeń jest główną przyczyną zgonów w kraju, a także powodem niepełnosprawności ludzi starszych. Nie powinniśmy ich ignorować! Dodatkowo, zbyt często udajemy, ze nie zauważamy niepokojących sygnałów, a skutki naszej niefrasobliwości mogą się źle skończyć.

lekarz

Autor: Kurhan
Źródło: http://www.sxc.hu
Nawet przy wysokim ciśnieniu chory może nie odczuwać żadnych niepokojących objawów. Wiadomość o takiej na pozór zdrowej osobie przekazywana jest jako wydarzenie, gdy wystąpi u niej na przykład udar lub zawał. Nadciśnienie tętnicze bywa określane mianem „cichego zabójcy”, gdyż na pozór nie przypomina o sobie, a w rzeczywistości jest niczym bomba zegarowa. Z drugiej strony jest to choroba względnie łatwa do rozpoznania, zaś sam pacjent może nadzorować przebieg jej leczenia, samodzielnie badając ciśnienie. Jeżeli tylko…w porę zadba o zdrowie (skontaktuj się).

Podstawą jest badanie ekg, które możemy wykonać w gabinecie lekarza pierwszego kontaktu. Ten, analizując wyniki badania, decyduje o dalszym leczeniu czy skierowaniu do szpitala.
Z tego względu, wybór lekarza rodzinnego ma tak wielkie znaczenie, ponieważ spoczywa na nim ogromna odpowiedzialność.

Wszelkie najbardziej istotne fakty ma nasza strona internetowa (http://titaniumdental.pl/licowki/). Sprawdź, czy byłaby dla Ciebie pomocna, a szukając różnych danych zapewne trafisz jeszcze na coś fascynującego.

To do niego zgłaszamy się z wszelkimi przypadłościami, pytaniami, od niego oczekujemy diagnozy i jego darzymy zaufaniem. Musi posiadać szeroką wiedzę, dzięki której może nieść pomoc i małym dzieciom, i osobom w podeszłym wieku.

lekarz

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com

To lekarz (szczegóły tutaj: http://www.as-med.com.pl/poradnie-specjalistyczne/poradnia-pulmonologiczna-pulmonolog-siedlce) rodzinny zleca podstawowe badania i kieruje, w razie potrzeby, na dalsze – bardziej specjalistyczne i wskazane w danym przypadku. Od jego wiedzy i doświadczenia zależy zatem sporo – nie tylko zdrowie, ale często również życie człowieka.

Kandydatów na lekarza rodzinnego znajdziemy w przychodni wielu, a ogranicza nas jedna kwestia – lekarz musi mieć podpisaną umowę z NFZ. Nie ma za to rejonizacji, choć dla wielu jest sprawą oczywistą odwiedzanie tego lekarza, który przyjmuje najbliżej ich miejsca zamieszkania.

Jak znaleźć dobrego lekarza? Szukajmy informacji głównie u przyjaciół, rodziny, sugerujemy się radami pań z rejestracji, a z całą pewnością odnajdziemy dobrego specjalistę.

Tagi: , ,