Praca na odpowiednim poziomie


Kiedy zakładamy własny biznes powinniśmy liczyć się z tym, że będzie dużo istotnych spraw, które będą dla nas skomplikowane. Na pewno do jednej z nich należą zasady BHP. Bywa, że sporo osób myśli, że jakoś uda się dostosować przepisy, ale są one precyzyjne. Powinniśmy my sami, będąc pracodawcą oraz nasi pracownicy znać je i się nimi kierować.

W jaki sposób dobrze przeprowadzić szkolenie BHP

Wielu firmom brakuje czasu na zapoznawanie pracowników z zasadami BHP – http://www.bhpprofesjonalnie.pl/ -. Z tego powodu to świetny pomysł na rozwiązanie wielu aspektów tej sprawy. Jeżeli nasza firma ma siedzibę w stolicy, to możemy zapisać się na któreś ze szkoleń właśnie z zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w tej miejscowości. Możemy również poprosić specjalistów w tej dziedzinie, by przeprowadzili szkolenie u nas w firmie dla naszych pracowników (sprawdź tę stronę).

Bezpieczeństwo w miejscu pracy

Bezpieczeństwo i higiena pracy to niezmiernie istotna część życia każdej jednostki. Nieważne czy chodzi o szkołę, czy o sąd. Istotne jest to, że trzeba znać i dostosowywać się do istniejących norm zapisanych w BHP. Przepisy te muszą być sprawdzane przez różnego rodzaju organy np. przez sanepid. Powinniśmy, więc pamiętać o tym, by każdy nowy pracownik został przeszkolony właśnie z BHP – http://www.bhpprofesjonalnie.pl/7,uslugi-bhp -. Nie zawsze znajduje się na to czas, ale należy to zorganizować, by do takiego szkolenia doszło.

w pracy

Autor: Abd allah Foteih
Źródło: http://www.flickr.com

Bywa, że w pewnych miejscach dzieje się tak, że otrzymujemy do podpisania kartkę, że zostaliśmy zapoznani z zasadami BHP, choć wcale tak się nie stało. Dlatego nie składajmy podpisu i możemy poprosić o zapoznanie nas z tymi zasadami lub pozwolenie w czasie pracy, byśmy samodzielnie mogli się z nimi zapoznać. Jednak większość firm by mieć to z głowy stawia na szkolenia BHP (Gdańsk – oferta na). Dzięki tego typu szkolenia dowiadujemy się wszystkiego, co dotyczy norm BHP od tego jaki czas można spędzić w pracy, w jakiej temperaturze maksymalnej można funkcjonować i w co się ubierać do pracy. Oczywiście zasady BHP różnią się w zależności od rodzaju stanowiska. Inne normy obowiązują w biurze a inne na magazynie. Jeśli, więc nasza firma ma biura i hale, to oczywiście część szkolenia powinna być wspólna, ale potem informacje dopasowane do stanowiska powinny zostać przedstawiane już jedynie zainteresowanym pracownikom. Po tego typu szkoleniu pracodawca nie będzie musiał martwić się tym, że któryś z pracowników, nie będzie wiedział, jak się zachować w określonych warunkach pracy.