Który wózek widłowy będzie najlepszy do zapotrzebowania naszej firmy?


Jednym z głównych urządzeń używanych w większych magazynach i halach produkcyjnych są wózki widłowe. Bardzo się one przydają przy wszelakich robotach załadunkowych i rozładunkowych, a poza tym przy przewozie wielu wyrobów na niewielkie odległości. Kupując taki wózek w pierwszej kolejności trzeba podać, do czego ma być używany. Modeli i rodzajów tych urządzeń jest na rynku dużo i dopiero dokładne ustalenie oczekiwań pozwoli na wybór najlepszego modelu. W pierwszej kolejności trzeba wiedzieć, jak duże towary będą nim przewożone. Wózki widłowe Poznań mogą mieć duży zakres siły udźwigu, od kilkuset kilo do nawet kilku ton. Udźwig głównie zależy od wymiarów i budowy wózka, z tego też powodu określając ten parametr należy także zwrócić uwagę na jego wielkość. Może się bowiem okazać, że różne odmiany wózków z tym samym udźwigiem mieć będą różny wymiar i niektóre z nich mogą być zbyt szerokie do użytkowania w magazynie.

pracownik prowadzi żółty wózek widłowy

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym istotnym parametrem przy wyborze wózka jest rodzaj jego zasilania. Do robót w warunkach zewnętrznych, na jakiś placach i halach z dobrą wentylacją doskonale nadawać się będą urządzenia o zasilaniu silnikami spalinowymi. Są one tanie w użytkowaniu i eksploatacji, a ich ważną zaletą jest ciągła praca, z co najwyżej króciutką przerwą na zatankowanie. Wadą zaś ich są spaliny, wydzielane podczas użytkowania, i to dyskwalifikuje ten rodzaj wózków do prac w pomieszczeniach zamkniętych. W takim przypadku lepiej się sprawdzą modele akumulatorowe, działają one niezwykle wydajnie i cicho, jednak raz na parę godzin wymagają konieczności naładowania.

Gorąco namawiamy do przeczytania większej ilości artykułów na ten temat. Jeśli Cię on intryguje, to zobacz witrynę (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/oddymianie-grawitacyjne/klapy-oddymiaj%C4%85ce/), na której opublikowane są podobne dane.

Proces ten może trwać nawet kilka godzin i trzeba to mieć na uwadze podczas planowania prac maszyny. Przy zakupie tego typu urządzeń warto mieć również na uwadze to, co dziać się będzie jak się one zepsują. Solidny serwis wózków widłowych poznań (serwis i sprzedaż) pozwoli na szybkie i sprawne naprawy popsutego urządzenia, czyli zmniejszy straty powstałe w wyniku z przestoju maszyny. Z tego też powodu wybierając widłowy (LINDE – wózek widłowy spalinowy) wózek koniecznie należy zobaczyć jak wygląda kwestia opieki serwisowej. Autor: