Jak skutecznie zgubić nadprogramowe kilogramy?


Wiele ludzi ucieka się do stosowania przeróżnego rodzaju diet, aby walczyć z otyłością. Jednakże wielu z nich powraca do swej poprzedniej wagi w niedługim czasie po ukończonej kuracji odchudzającej. W efekcie dochodzi do zaostrzenia rygorów diety i zastąpienia niektórych posiłków specjalnymi drinkami dietetycznymi.

Taki cykl tracenia, a potem ponownego przybierania na wadze nazywany jest powszechnie efektem „jo-jo”. Efekt tenże znacznie utrudnia zrzucenie zbytecznych kilogramów. Jest tak ponieważ każdy cykl tracenia i ponownego przybierania na wadze obniża możliwości przemiany materii. W rezultacie większa część osób nie osiąga długookresowego obniżenia masy ciała w oparciu jedynie o reżim żywieniowy.

W handlu jest dużo środków wspomagających odchudzanie dostępnych tak bez recepty, jak również wydawanych za okazaniem recepty. Mogą one oddziaływać na obniżenie apetytu, lub na redukcję ilości tłuszczu przyswajanego przez organizm. Mimo przystępności wielu znanych preparatów, długotrwałe używanie ich może przynieść niemiłe efekty uboczne, które powodują, że prowadzenie dalszej kuracji staje się trudne.

Jeżeli metody konwencjonalne nie pomogły nam stracić niepotrzebnych kilogramów oraz zapewnić utrzymania pożądanej wagi, wówczas rozwiązaniem mogą być metody chirurgiczne.

Akcja „Uwaga Nadwaga”

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Według najświeższych badań, chirurgiczne leczenie otyłości (tak zwana chirurgia metaboliczna bądź chirurgia bariatryczna) w porównaniu z niechirurgicznymi metodami przynosi najlepsze rezultaty w osiągnięciu długofalowej utraty nadwagi. Źródło: Należy pamiętać, iż chirurgia bariatryczna niesie z sobą ryzyko, stąd też decyzja o takim leczeniu nie może być podjęta nierozważnie. Co więcej należy pamiętać, iż zabieg chirurgiczny (Dr Janicki – małoinwazyjne operacje kręgosłupa) nie jest rozwiązaniem samym w sobie. Powodzenie zależy od zaangażowania a także samodyscypliny pacjenta chcącego odmienić swoje nawyki żywieniowe jak także styl życia.

Od wielu lat regulowana opaska żołądkowa jest jedną z najbardziej popularnych strategii chirurgicznego leczenia otyłości . Operacja ta należy do względnie prostych i odwracalnych. Silikonowa opaska żołądkowa zostaje założona w górnej części żołądka. W efekcie tegoż zabiegu zostaje wytworzony nowy, mały zbiornik żołądka, który ograniczy ilość spożywanego pożywienia, co przełoży się na utratę masy ciała.

Źródło: http://www.scm.pl/