Metody na zdrowy uśmiech


Jak to jest z tym szczęściem? uśmiechamy się zbyt często czy zbyt rzadko, a jeśli owszem lub raczej nie, to dlaczego? Tego typu zagadki można by zadać w każdym kraju, a odpowiedzi byłyby takie same. Dziwne? Nie, wszak jesteśmy ludźmi, poruszamy się w określonych relacjach społecznych, każdy z nas, a na pewno większość musi pracować, walczymy z trudnościami życia codziennej egzystencji… Co innego jednakowoż powiedzą np. żyjący w USA, a co innego mieszkający w jakimś biednym, afrykańskim państwie. A jak to przedstawia się u nas?

zeby

Autor: Aleks Clark
Źródło: http://www.flickr.com
Polska zrobił krok przed siebie. w dniu dzisiejszym wiele z pragnień, które były powszechne z czasów ery komunizmu, obecnie są nieważne. przykładowo kwestia deficytu jedzenia. oglądałem dawniej w telewizji starą sondę uliczną, w której ludzie opowiadali o tym, co chcieliby, aby się spełniło na święta. Wielu z tych ludzi opowiadało o… jedzeniu. Dzisiaj niektórzy (szczególnie młodsi) mogą się z tego zgrywać, ponieważ jedzenia jest pod dostatkiem, a w dużych sklepach samoobsługowych codziennie wyrzuca się do śmieci mnóstwo żywności. Dawniej jednak te problemy były na porządku dziennym…

W dzisiejszych czasach jednakże nawet w skali Polski jedni śmieją się częściej, drudzy nieczęsto. Na zadane pytanie: z czego to wynika… mieszkaniec jakiegoś dużego ośrodka miejskiego np. Katowice może odpowiedzieć, że ma pracę, a inny z terenów, gdzie jest bezrobocie, że posiada kochającą rodzinę. Nie uogólniając, uśmiechają się przecież mieszkańcy wielkich, jak i malutkich miejscowości. istotny jest jednakowoż fakt, iż problemy wielkomiejskiego życia tj. gwar, nieporządek, samotność, pośpiech nie są tożsame z problemami ludzi żyjących na wsi. Pytanie więc o uciechę w życiu przeważnie nastręcza dużych kłopotów…

mleczaki

Autor: anjanettew
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu ludzi na przykład się nie śmieje z dziwacznych powodów. Powodów jest wiele. Niektórzy nie smieją się, bo się…krępują. Tak niestety jest, wielu z nas nie jest szczęśliwa np. z uzębienia (może to być krzywy zgryz, czyli praca dla ortodonty (dobry ortodonta ortodonta warszawa ursynów Katowice) lub brzydkie zęby, wiadomo, dentysta), i choć brzmi to trochę komicznie – taki zmartwienie utrudnia nam bycie zadowolonym z życia (kliknij po więcej).

Czujesz ochotę na następne ciekawe posty? Nie ociągaj się! Stworzyliśmy ich przecież dużo. Więc kliknij (https://www.permanent24.pl/pl/c/Zestawy/50) i ciesz się nowymi treściami.

A przecież śmiech to zdrowie, nie zapominajmy o tym, nie męczmy się też jakimiś wymyslonymi kompleksami. Szkoda czasu na takie pierdoły, śmiejmy się z nich!