Osiągnięcia współczesnej medycyny ulepszające poziom życiaMedycyna zajmuje się już nie tylko ratowaniem życia, ale i poprawianiem jego jakości. Posiadanie idealnego, krzepkiego, sprawnego fizycznie ciała jest niekiedy fundamentem zdrowia psychicznego, gdyż całkowita aprobata własnego wyglądu nierzadko jest potrzebna do słusznej autokrytyki.

Chociaż wydaje się,

chirurg

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

że w obliczu podstawowej roli medycyny, jaką jest ochrona zdrowia i życia ludzi, są to sprawy drugoplanowe, to nie należy umniejszać ich roli. Posiadamy zdobycze techniki, dzięki którym poprawienie wyglądu sylwetki, twarzy, a nawet skrócenie procesu regeneracji tkanek po bolesnych kontuzjach, nie są problemem. Warto zatem poznać udogodnienia, jakie proponuje medycyna współczesna. na pewno należy powiedzieć, że są to: leczenie prp, lipofilling twarzy (więcej: Klinika Miracki), liposukcja ultradźwiękowa. Realia bytowe w których żyjemy, są główną przyczyną powstawania chorób cywilizacyjnych. Otyłość, uznawana przez niektórych tylko za defekt, jest również tego przykładem. Oczywiście dobrze dobrana dieta i mądrze dobrane treningi są podstawową strategią jej zwalczania, ale niestety droga do uzyskania upragnionej figury może zostać udaremniona przez genetycznie uwarunkowane somatotypy, czyli typy budowy ciała. Każdy człowiek dysponuje indywidualnym rozmieszczeniem tłuszczu w organizmie, dlatego istnieją strefy, gdzie spalenie tłuszczu bywa daremne. Panaceum w tej dolegliwości jest liposukcja ultradźwiękowa. Warto przeczytać: Klinika Miracki. Wyróżniamy dwa warianty wykonania zabiegu: inwazyjny i nieinwazyjny. W obu przypadkach zabieg polega na rozbijaniu tłuszczu poprzez stosowanie ultradźwięków. W pierwszym przypadku redukcja tłuszczu odbywa się dzięki wprowadzanej podskórnie kaniuli, a w drugim przypadku do usuwania rozłożonej tkanki tłuszczowej wykorzystywane są naturalne procesy metaboliczne. Z tego powodu osoby decydujące się na sposób nieinwazyjny, powinny mieć bardzo sprawną wątrobę. Zabieg jest wykonywany najczęściej od 3 do 6 razy. Cena zabiegu zależy od części w jakiej go wykonujemy. Chociaż nadmiar tłuszczu jest defektem, to jego obecność gdzieniegdzie jest pożądana. Chude policzki, zmarszczki, smutny wyraz twarzy, to skazy

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com

wizerunku, które również nadają się do korekcji, poprzez ingerencję w tkance tłuszczowej. Jeśli tak, to remedium na te problemy będzie lipolifting twarzy. Polega on na przeszczepie tłuszczu pobranego z jednej partii ciała, w drugą. W taki sposób możemy skorygować kształt twarzy, wypełnić zmarszczki, nadać twarzy milszy, świeży wyraz. Jest to terapia z wykorzystaniem anatomicznych tkanek pacjenta w leczeniu. Ztego powodu można tutaj wspomnieć o takiej terapii jak leczenie prp (płytkowymi czynnikami wzrostu).

Z czystym sumieniem zalecam te informacje każdemu fanowi takiego tematu. One na pewno też są godne przeczytania.

Więcej informacji: .

Jest to atrakcyjna terapia przeprowadzana przeważnie przy łagodzeniu urazów i stłuczeń. Używa się koncentratu wyizolowanych z osocza trombocytów i implikuje w chore miejsce. Krwinki płytkowe aktywują czynniki wzrostu, które są niezbędne w procesie odnowy tkanek. Cena leczenia może wynosić od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Jak widać, mechaniczna ingerencja w ciało człowieka może okazać się pomocna w leczeniu mnóstwa defektów i schorzeń. Liposukcja jest już dość długo wybieranym zabiegiem tego typu o bardzo dużej skuteczności. Na koniec warto zaznaczyć, że uznanie zdobywają metody polegające na wykorzystywaniu w leczeniu części tkanek samego pacjenta, przemieszczaniu ich w obrębie jego własnego organizmu. Zauważenie ich różnorodnej funkcjonalności, jest na pewno sporym osiągnięciem medycyny.
Tagi: , ,