Jak zgodnie z prawem wykonać kasację pojazdu?Mają miejsce takie sytuacje, kiedy nasz samochód jest już w takim stanie, że absolutnie nie nadaje się do sprzedaży. Pozostaje nam wtedy jedynie zezłomowanie. Należy mieć świadomość jaki sposób tego procederu jest legalny i gdzie możemy dokonać kasacji zgodnej z prawem. Przepisy są takie same dla wszystkich miejscowości w Polsce, bez związku z nazwą miejsca, czy jest to złomowanie pojazdów Wrocław czy auto złom Legnica.

Auto, który nie nadaje się już do jazy można zezłomować w specjalnych punktach.

Kliknij na ten odsyłacz oraz zgłąb więcej szczegółów w ofercie (http://happytree.com.pl/) – tamte wiadomości powiększą Twą wiedzę na rozpatrywany w omawianym wpisie problem.

Rzecz jasna możemy spróbować sprzedać pojazd komuś, kto chce go wyremontować i dalej używać i w takiej sytuacji mamy możliwość zyskania największej sumy pieniężnej. Zajmiemy się jednak wypadkiem auta, które na pewno nie nadaje się już do jazdy i jedyną metodą pozbycia się go jest złomowanie. Warto wiedzieć, że stacja, w której zezłomujemy samochód nie może pobierać opłaty. Ma takie prawo tylko wtedy, kiedy samochód waży zdecydowanie mniej, niż jest to ujęte w dowodzie. Wówczas dopłacamy za każdy kilogram poniżej normy. Więcej na .

Złomowanie samochodów

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy udajemy się do omawianego punktu, musimy wziąć ze sobą potrzebne dokumenty, przede wszystkim jest to dowód rejestracyjny, w odmiennych przypadkach może to być również upoważnienie, jeżeli nie jesteśmy właścicielami, lub inne formularze potwierdzające dane pojazdu. Gdy oddamy auto do stacji demontażu, otrzymamy dokumenty, które zaświadczają unieważnienie tablic i dowodu rejestracyjnego. Jeżeli już posiadamy wymienione dokumentacje, możemy udać się do wydziału komunikacji w naszej gminie i wypełnić wniosek o wyrejestrowanie samochodu. Mamy na to miesiąc. Dodatkowo warto sprawdzić legalność działalności stacji. Każdą możemy odszukać na stronie Urzędu Marszałkowskiego. Dzięki temu upewnimy się, że wybór stacji jest prawidłowy. Nielegalne złomowanie Wałbrzych jest wysoko karane. Można otrzymać mandat o wysokości nawet 30 tysięcy.

Warto również wiedzieć, że za odpowiednio skasowany samochód, właściciel powinien otrzymać pieniądze. W dzisiejszych czasach niemal wszystkie oferty zobaczymy online. Podobnie jest w wypadku tak zwanego auto złomu. Wystarczy po prostu poszukać stacji w okolicy naszej miejscowości. Jeżeli interesuje nas kasacja pojazdów Kraków, Kielce czy Warszawa, sposób poszukiwania jest identyczny.

Gdy nasz samochód podjazd do samochodu wymaga kasacji, musimy mieć świadomość, że nie możemy przeprowadzić tego procederu w dowolnym miejscu. Jeśli chcemy, by wszystko było w pełni legalne, warto zapoznać z dostępnymi wymogami. Dzięki temu bezproblemowo pozbędziemy się nienadającego się do niczego pojazdu. W dodatku możemy dostać za to pieniądze. Warto skorzystać z takiej możliwości.

Tagi: , , , ,