Zwierzęta też czują, pamiętajmy, by je przewozić humanitarnieKażde zwierzę jest żywą istotą, która odczuwa ból i cierpienie, tak jak my, ludzie. Wiem, że dla wielu z was te słowa to banał, bo przecież każdy człowiek z normalną dawką empatii będzie potrafił zrozumieć drugą istotę, bez zmaczenia czy będzie to człowiek, czy pies. Są też ludzie, dla których zwierzę to coś gorszego, to rzecz, którą traktuje się, dosłownie, jak przedmiot.

kon

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Można dostrzec to na przykładzie niektórych właścicieli psów. Kary cielesne to norma przekazywana z pokolenia na pokolenie. Ciężko wytłumaczyć tak wychowanym ludzim, dodatkowo również bitym przez swoich rodziców, że że ten sposób jest zły i nie prowadzi do niczego, a co najważniejsze, że takie działanie nie wychowa zwierzęcia.
Może je uczynić nieufnym i nieszczęśliwym. Mimo wielu kampanii pozostają osoby, które robią, co chcą i nie otrzymują kary za to. Kwestia traktowania swojego psa pozostaje w gestii prywatnej, choć wszystkie odchyły powinniśmy zgłaszać odpowiednim instytucjom.
Inaczej wygląda sprawa z transportem zwierząt przez specjalne firmy. W tym wypadku muszą odbyć się wszystkie procedury.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, to do sprawdzenia (https://www.poltrading.com.pl/mitsubishi_wozki_wysokiej_jakosci.htm) są następne opisy na stronie, którą stworzyliśmy pod podanym linkiem.

Na szczęście coraz rzadziej natrafia się sytuację, że transport prowadzony jest źle. A jak taki transport powinien wyglądać? Omówmy go na przykładzie transportu koni (więcej o transporcie zwierząt).

Konie, podobnie jak ludzie, odczuwają skutki męczącego podróżowania, co więcej, źle się może dla niego skończyć nieodpowiednio zrealizowany transport. Stała, przez całą drogę pozycja stojąca powoduje urazy, dzieje się to w źle wykonanych środkach transportu.

Zainteresowała Cię prezentowana w tym artykule problematyka? W takim przypadku kliknij tu oraz zobacz ponadto więcej szczegółów w tekście (http://www.ogrodzenia-betonowe.waw.pl/hairstyle.html)!

Do tego stanu mogą się przyczynić także wstrząsy, zatem pamiętajmy, żeby przed każda trasą sprawdzić jakość zawieszenia w pojeździe.
Prawidłowy transport koni powinien także oznaczać, iż samochód wyposażony jest w wentylację, utrzymującą odpowiednią temperaturę. Jeśli jedziemy ciemnym samochodem, a na dworze jest upał koniecznie przykryjmy je białym pokryciem dachu.
Te rady to tylko kilka wskazówek, jak powinien wyglądać transport koni. Dużo ważniejsze jest w tym wszystkim delikatne podejście do zwierząt, szacunek dla nich i dla ich zdrowia. Podejdźmy do tego tak, jak niektórzy podchodzą do innych ludzi, czyli traktujmy zwierzęta tak, jakbyśmy sami chcieli być traktowani.

Tagi: , ,