Światłoterapia – doskonały sposób na depresję


Światłoterapia przede wszystkim polecana jest osobom, które cenią sobie zachodnią medycynę i naturalne lekarstwa. Leczenie światłem o dużej intensywności jest skuteczną metodą leczenia objawów związanych z depresją zimową. Poza tym pomaga pozbyć się uczucia napięcia wywołanego stresem!

Żarówka

Autor: Flickr
Źródło: https://www.flickr.com
Brak słońca sprawia, iż robimy się zmęczeni i apatyczni. Jest na to sposób – leczenie światłem! Jak działa ta metoda leczenia objawów związanych ze złym nastrojem?

Jasne światło powstrzymuje proces produkcji melatoniny, który jest najintensywniejszy w czasie jesienno-zimowym, a jednocześnie przyczynia się do wzrostu wytwarzania seratoniny.

Zajrzyj na kolejną witrynę i dowiedz się także (http://www.poradniapraxis.pl/leczenie-uzaleznien-poznan/) sporo o podobnej dyscyplinie. Pod podanym linkiem oczekuje na Ciebie ogrom wątków.

Bilans uzyskany podczas zabiegu światłoterapii skutecznie zwalcza symptomy depresji związanej z porą roku.

Światłoterapia to jedna z niewielu metod leczniczych zaczerpniętych z zachodu, która ma dwie cechy – naturalność i naukowe poparcie. Osoby korzystające z dobroczynnego światła cenią sobie świadomość, że żyją w zgodnie z naturą. Wiele osób borykających się z dolegliwościami takimi jak depresja zimowa i stres, chwali sobie to, że stosując światłoterapię mogą uniknąć środków farmakologicznych. Światłoterapia jest metodą wdzięczną, bezpieczną i komfortową! Jeśli pierwsze zabiegi okażą się skuteczne, proponowane jest utrzymywanie terapii przez pozostały okres zimy. Wtedy efekt leczenia pozwala na niemal stuprocentowe pozbycie się złego samopoczucia związanego z zimą.

Leczenie światłem pomaga walczyć z problemami takimi jak: depresja zimowa i sezonowa, obniżenie nastroju a nawet niektórymi kłopotami związanymi z zaburzeniami snu, przepracowaniem lub stresem. Co ważne, fototerapia przynosi szybkie efekty w stosunkowo krótkim czasie! W dodatku światłoterapia jest sprawdzona klinicznie. Przez psychologów wykorzystywana jest jako element wspierający leczenie, a więc nie naturalny lek terapeutyczny. Polecana dawka światła wynosi 10 000 luksów – to dawka światła, którą spotykamy w okresie wiosennych, bezchmurnych dni. Światłoterapia jet skuteczna w 85 % przypadków a efekty zauważalne są już po 3 dobach! Oczywiście zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego specjaliści sugerują profilaktyczne naświetlanie jeszcze przed pojawieniem się pierwszych objawów depresji sezonowej