Medycyna estetyczna: jakie zabiegi są najpopularniejsze?


W Polsce funkcjonuje coraz więcej klinik medycyny estetycznej, które proponują mnóstwo rozmaitych zabiegów, pozwalających uporać się z kompleksami dotyczącymi wyglądu, ale także polepszyć komfort życia i podnieść samoocenę. Obecnie najpopularniejsze zabiegi dotyczą usuwania krępujących zmian na skórze, a także korekt plastycznych twarzy.

Zdrowa skóra

Autor: SHAR-POL
Źródło: SHAR-POL
Dzisiejsza medycyna estetyczna pozwala na pozbywanie się blizn po wypadkach, źle wykonanych tatuaży i nieestetycznie wyglądających blizn. Dostępnych jest również mnóstwo zabiegów, które pomagają w zwalczaniu śladów po ciąży czy stracie dużej ilości kilogramów. Kiedy chodzi o rozstępy usuwanie takich defektów możliwe jest kilkoma metodami- . Możemy próbować pozbyć się ich domowymi sposobami, przykładowo za pomocą kremów, lecz jeśli mamy problem taki jak rozstępy usuwanie zmian skórnych najlepiej będzie zostawić w rękach specjalistów. Współcześnie gabinety medycyny estetycznej zapewniają w tym zakresie między innymi: peeling chemiczny kwasem glikolowym, mezoterapię, mikrodermabrazję i zabieg laserowy. Najlepsze rezultaty najczęściej uzyskuje się w przypadku ostatniego z wymienionych sposób likwidowania rozstępów, czyli terapii laserowej, która stymuluje skórę do intensywnej regeneracji. A wszystko za sprawą nowoczesnego lasera, który poprzez mikroskopijne igiełki podgrzewa tkanki.

Zapewne posłuży Ci moja witryna (https://serwisfryz-kos.pl/) z detalami, które dotyczą opisanego tutaj wpisu. Nie zwlekaj więc i wejdź w podany tu link.

By osiągnąć najlepsze efekty laseroterapii, należy zaplanować serię kilku zabiegów w precyzyjnych odstępach czasu, wskazanych przez lekarza.

Innym niezwykle cieszącym się dużą popularnością zabiegiem, który możliwy jest dzięki nowoczesnej medycynie etyczniej to korekcja nosa. To już zdecydowanie bardziej inwazyjny zabieg, aczkolwiek decyduje się na niego sporo osób, jakie chciałyby zmodyfikować kształt nosa na różny sposób – poprawić symetrię, długość lub szerokość, zlikwidować garb, zmniejszyć lub podnieść czubek nosa. Korekcja nosa może zatem odnosić się do całego, czyli zarówno części chrzęstnej jak również kostnej lub też tylko części chrzęstnej- więcej info. Zabieg korekcji kształtu nosa przebiega w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym, uzależnione jest to od wyników konsultacji i wyników badań.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź tutaj hotele w zakopanem w centrum podobne materiały – one również są godne uwagi.

Cięcie tworzy się w wewnętrznej części nosa i zszywa nićmi rozpuszczalnymi, nie ma zatem absolutnie żadnych widocznych dla otoczenia na skórze.