Pamiętaj, aby przesłać 1% swojego podatku, to wyjątkowo istotneZ przyjściem nowego roku przychodzi czas, gdy podatnicy są zobowiązani złożyć w Urzędzie Skarbowym deklarację podatkową za rok poprzedni. To także doskonała okazja, żeby uczynić coś pozytywnego oraz oddać część swojego podatku dla założonych fundacji, stowarzyszeń i osób szukających pomocy. Jest wiele organizacji, którym okaże się przydatna każda złotówka od rozliczających się.

Bądź świadom, że masz taką możliwość

Dzieci

Autor: juan fernando posada aguirre
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo, że co rok sporo się o tym mawia, nadal nie każdy podatnik staje się świadom, że ma prawo zadysponować maleńką cząstką swojego podatku oraz przekazać ją na organizacje pożytku publicznego. Rozchodzi się jedynie o 1% podatku, jednak w wypadku tego typu podmiotów ważny staje się każdy grosz – zapoznaj się z organizacjami użytku publicznego.

Organizacje pożytkują następnie te środki w własnej pracy: w pomocy chorującym dzieciom lub starszym osobom, w opiece nad bezdomnymi zwierzętami bądź w akcjach ekologicznych. Wyróżnia się wiele różnych komórek, jak również prywatnych osób znajdujących się pod opieką fundacji, które potrzebują wsparcia, więc na pewno każda osoba wyszuka kogoś, komu zechce pomóc.

Przekazanie 1% nic nie kosztuje Przekazanie 1% podatku okazuje się dla podatnika naprawdę łatwe oraz absolutnie nie wiąże się z kosztami. Po prostu deklarujący zeznanie podatkowe ma możliwość dysponować cząstką własnego podatku oraz przesłać te środki w ręce, które je wykorzystają, zamiast do skarbu państwa. Samo przekazanie 1% polega tylko na wprowadzeniu odpowiedniej deklaracji we wskazanej rubryce zeznania podatkowego – więcej o przekazaniu 1% podatku.

Jeśli uznasz, że umieszczone w tym artykule informacje są warte uwagi, sprawdź dodatkowo szczegóły w linku suchy stempel boro-laser. Odnajdziesz tam równie wartościowe dane.

Trzeba wprowadzić tam numer KRS komórki, jaką pragnie się wspomagać częścią własnego podatku i sumę. Z oznaczeniami KRS wybranych komórek można zapoznać się na ich stronach w sieci.

Nie wiesz komu przekazać swój 1%?
Czasami podatnicy rezygnują z przekazania 1% podatku, gdyż nie mają pojęcia, komu mogą oddać te środki, lub po prostu kwota zdaje im się bardzo mała. Tymczasem nie powinno się w ten sposób myśleć, ponieważ grosik do grosika zbiera się kwota, którą fundacje mają szansę wykorzystać w swojej pracy.

Sporo fundacji wspiera własne działanie tylko na pomocy darczyńców i dla nich 1% podatku staje się przysłowiowym „być albo nie być” – zobacz – więcej.

Jeżeli zaintrygowała Cię omawiana kwestia, śmiało wejdź na ten link – to omówienie (http://www.protlumaczenia.pl/kontakt/) z pewnością też będzie warte Twojego zainteresowania!

Gdy zaś nie wie się, jaką organizację wybrać, można zaznajomić się z ich wykazem w internecie albo rozpytać wśród znajomych, czy ktoś nie wymaga wsparcia.

Tagi: , , , ,