W jaki sposób z powodzeniem leczyć niepłodność u kobiet i mężczyzn?Większość osób w związkach ma zamiar mieć dziecko. Niestety niekiedy okazuje się, że nawet bardzo silne starania są nieefektywne. W wielu sytuacjach problemem jest niepłodność. Na szczęście współcześnie można próbować walczyć z tego typu problemami. Jeśli więc obawiamy się u siebie niepłodności, najważniejszym krokiem powinna być przede wszystkim konsultacja z lekarzem specjalistą.

Autor: www.bodyclock.pl

W Polsce z problemem niepłodności boryka się co szósta para. Jest to choroba, jaką w większości przypadków można wyleczyć. Z pomocą może przyjść np. profesjonalna klinika niepłodności Katowice, gdzie od lat lekarze wspierają pary w poczęciu dziecka (można zobaczyć tutaj na Trzeba jednak pamiętać, że bardzo często bezpłodność może związana być ze stylem życia, jaki prowadzimy. Bez wątpienia ma to znaczny wpływ na efekty w staraniach o potomstwo.

Pamiętać powinniśmy o tym, że ryzyko niepłodności wzrasta razem z wiekiem. Apogeum płodności w przypadku kobiet przypada na 20-25 rok życia. Specjaliści twierdzą, iż po skończeniu 30 lat szanse na zajście w ciążę maleją.

W przypadku gdy musisz odnaleźć poza tym również inne podobne dane na ten temat, to więcej zobaczysz na portalu (www.aksonaxis.pl/), do którego odsyłacz jest tu.

ciąża

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zawsze jednak za problemy z zajściem w ciążę odpowiada tyko kobieta – w wielu okolicznościach bezpłodny okazuje się mężczyzna. W praktyce jednak niepłodność w większości przypadków można efektywnie leczyć. Fachowcy podają, iż tylko 3 procent osób cierpi na permanentną niepłodność. W każdym innym przypadku efektywne leczenie powinno przynieść satysfakcjonujące rezultaty.

Niezaprzeczalnie zdecydowanie duże znaczenie ma codzienny tryb życia. Szanse na posiadanie dziecka powinny zdecydowanie zwiększyć się, jeśli zadbamy nieco bardziej o nasze zdrowie. Płodności u kobiet szkodzi przede wszystkim palenie papierosów. Badania pokazują, iż może to zmniejszyć szansę na posiadanie dziecka nawet o 20 procent (więceJ ). Kłopot mogą stanowić również bardzo drastyczne diety, jakie wielokrotnie prowadzą do różnorakich zaburzeń hormonalnych. Zdecydowanie pomaga natomiast brak stresu, solidny odpoczynek, jak również dobrze dobrana dieta. W przypadku mężczyzn także sprawdzają się wszystkie wymienione przykłady, jednak dodać trzeba również siedzący tryb życia, szkodliwe warunki pracy, nadmiar alkoholu oraz przegrzanie jąder. Warto zatem starać się zmienić odpowiednio tryb życia, jeżeli zamierzamy niebawem zostać rodzicami.
Tagi: , , , , , , ,