Aby cieszyć się zdrowiem, czyli jakie produkty powinny znaleźć się w naszej diecie


Chyba każdy z całą pewnością na dłużej chciałby zachować zdrowie. Nasza świadomość odnośnie wpływu różnorodnych czynników na zdrowie jest coraz większa. Wiemy już, że bez odpowiedniej diety nasz organizm dość szybko może zacząć niedomagać. Z tego względu sięgnijmy po różnorodne suplementy diety, które w swoim składzie uzupełnione są o witaminy oraz minerały.

Suplementy diety to specjalistycznie dopasowane preparaty, których istotą jest dbałość o to, by każdemu organizmowi nie zabrakło żadnych istotnych składników. Należy jednak pamiętać, iż suplementy diety nigdy nie mogą być stosowane jako sposób na to, by dieta nie była stosowana w ogóle. Minerały te będą jej wsparciem, ale nigdy jej nie zastąpią. Uwzględnione w suplementacjach diety minerały to między innymi wapń i magnez (Magnez firmy Boiron). Pierwszy z nich odpowiada za prawidłowy stan naszych kości, ten drugi warunkuje właściwą pracę układu nerwowego. Uzupełniacze dietetyczne udostępnione są dziś jednocześnie w aptekach, a także w znanych sklepach drogeryjnych . Decydując się na nie, warto pamiętać, by stosować się do uwzględnionego na ulotce dawkowania. Wszyscy muszą zdać sobie bowiem sprawę z tego, iż w kwestii witamin i minerałów niebezpieczny jest nie jedynie ich brak tych składników w organizmie, ale także nadmiar.

suplement

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com

Większość lekarzy jak i farmaceutów zaleca, by po takie produkty uzupełniające niedobory witaminowe sięgać jedynie w przypadku wzmożonego zapotrzebowania organizmu. Zalicza się do nich na przykład intensywny wysiłek umysłowy lub też fizyczny. Wówczas organizm nasz wymaga odrobinę większej dawki konkretnych składników. Codziennie należy natomiast karmić się w ten sposób, aby wszystkich niezbędnych witamin i minerałów dostarczać sobie razem z pokarmem. Należy zadbać o to, by dieta była naprawdę zróżnicowana.

Nie może brakować w niej warzyw, owoców, chudego mięsa, ryb. Im więcej różnych produktów pojawia się na talerzu, tym oczywiście korzystniej. Tym samym warto wyeliminować szkodzące organizmowi potrawy, do których zalicza się chociażby tłuszcze trans (zerknij). Prowadzą one tego, iż powstaje skłonność do otyłości brzusznej, cukrzycy insulinozależnej, a także podnoszą poziom złego cholesterolu we krwi.