Nowoczesne techniki używane w okulistyce, podstawowe wiadomości o laserowym korygowaniu wzroku


Oczy są bardzo ważnym organem dla każdego z nas, to one właśnie dostarczają nam ogromną ilość informacji o otaczającym nas świecie. Lecz są też organem wrażliwym na zaniedbania, a niestety obecne życie raczej nie oszczędza wzroku.

Zdrowe oczy

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Bardzo duża ilość godzin spędzonych napatrzeniu się w komputer albo telewizor, niewłaściwe oświetlenie czy nie robienie badań profilaktycznych powodują, że u wielu ludzi pojawiają się coraz większe kłopoty z ostrością widzenia. Zjawisko to ma również przyczyny naturalne, po prostu wraz z wiekiem wzrok funkcjonuje coraz słabiej i konieczne jest jego odpowiednie wsparcie. Do niedawna jedynym dostępnym sposobem było wykorzystanie okularów lub szkieł kontaktowych.

Nadal jest to najpopularniejszy sposób na radzenie sobie przy kłopotach z widzeniem, ale wymaga noszenia bez przerwy czegoś na sobie, co nie zawsze będzie praktyczne i wygodne. Lecz rozwój najnowocześniejszych technik medycznych spowodował, że także w dziedzinie korekcji wzroku pojawiły się zupełnie nieznane wcześniej możliwości na przykład niechurgiczna metoda ortokorekcji.

Interesujących informacji dowiesz się po przejściu na witrynę (www.filtrynakran.pl/butelki-TERMICZNE-ZE-STALI-NIERDZEWNEJ), która zawiera wciągające dane na opisywany wątek – będą one na pewno godne uwagi.

Od kilkunastu lat tysiącom chorych na całym świecie pomaga korekta wzroku laserem z warszawy. Zabieg ten pozwala na zupełne wyeliminowanie konieczności zakładania okularów czy szkieł kontaktowych, i można przy jego pomocy poradzić sobie z dużą częścią najczęściej pojawiających się wad.

okulary

Autor: Maria Teresa Ambrosi
Źródło: http://www.flickr.com
Korekcja jest wykonywana za pomocą odpowiedniego lasera, który usuwa bardzo cienkie warstwy rogówki, modelując ją w ten sposób. Najważniejsze przy tym jest przekształcenie jej tak, aby promienie skupiały się w odpowiednim miejscu i dawały bardzo wyraźny obraz. Tu ogromną rolę pełni ma doświadczony okulista, który zajmie się przeprowadzeniem zabiegu. Laser jest tylko precyzyjnym urządzeniem w jego dłoni, lecz to właśnie okulista odpowiada za bardzo dokładne sprawdzenie wady pacjenta i dobranie odpowiednich parametrów pracy urządzenia. Przy dobrze przeprowadzonej korekcji rogówki w zasadzie można całkowicie wyeliminować noszenie okularów albo szkieł, co na pewno jest dużym komfortem dla każdego mającego problemy z widzeniem.