Folia ochronna na komórkę – z jakiego powodu dobrze jest ją użytkować?


Szkło wyświetlacza jest twarde i odporne na czynniki zewnętrzne. Niestety, nie jest ono niezłomne. Przy upadku z większej wysokości zdoła się stłuc lub okropnie zarysować. Czy folia zdoła oszczędzić go przed takim wypadkiem?

smartfon

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Mnóstwo ludzi mniema, iż folia na telefon szpeci jego wygląd, pogarsza obsługiwanie panelu dotykowego, a niedobrze naklejona dodatkowo pomniejsza widoczność na ekranie a nieraz zniszczyć wyświetlacz.

Jeśli chcesz wyszukać artykuły na omawiany temat, to przejdź tutaj producent parkietów i przejrzyj pozostałe informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Matryca komórki rysuje się od najmniejszych elementów, na przykład wpychanie go do torby czy kieszeni w spodniach. Nieraz nawet nie mniemamy, iż jakaś czynność może powodować rysowanie powierzchni.

Kliknij bez obaw tu a przekonasz się, że w najświeższym źródle (http://cik-wisniewski.pl/kontakt) opublikowano niezwykle ciekawe informacje. One też są pasjonujące.

Przez popularność folii osłonowych fabrykanci poprawili technologię mocowania ich do ekranu, obecnie nie używa się kleju akrylowego a silikonowy. Nie oddziałuje on ani ani na powierzchnię. Czasami folie z jego obecnością reklamowane zostają jako „bezklejowe”. Spoiwo jednak jest, ale niezwykle bezpieczne i nieszkodliwe. Nie tworzy uszkodzeń ekranu. Jeżeli chodzi o dalsze dodatki dla konsumenta, da się wybierać w nawierzchniach. Folia na telefon (dodatkowe informacje) może być świetlista a także matowa. Niektórzy twierdzą, iż ta pierwsza w najmniejszym stopniu „szpeci” telefon, ta druga bardziej. Jednak gołym okiem tego się nie widzi.

nokia

Autor: Nokia
Źródło: Nokia
Nie oddziałuje to w żadnym razie na estetykę komórki. Najdroższe jak na razie są folie zrobione ze szkła pancernego, które w najogromniejszym stopniu chronią nasz sprzęt. Wartość takiego gadżetu to około 50 złotych, jest droższa od zwykłej folii, bowiem cena tamtej waha się w granicach 20 złotych.

Produkt jakim jest folia na telefon nie jest poważnym wydatkiem (odwiedź autoryzowany sklep). Wystarczy przyjrzeć się aparatom z przylepioną protekcją i można zaraz dostrzec, iż nie jest to dostrzegalne. Nie szpeci do tego urządzenia, zapewniając mu przy tym ochronę przed zarysowaniami i także ewentualnym zbiciem ekranu.