Dobrze kilka razy się zastanowićObecnie tatuaże są w modzie. Dawniej to wiązało się z ludźmi, którzy byli w mamrze, dziś to ozdoba ciała. Wiele osób stawia na tatuaże i to na różnych częściach ciała.

Tatuaż na plecach

Autor: Fotolia.com
Źródło: fotolia.com
Jedni posiadają większe tatuaże, a pozostali małe. Ale część osób chce później owy tatuaż zlikwidować. Kiedy chodzi o laserowe usuwanie tatuażu cena jest zazwyczaj wyższa niż robienie tego tatuażu. Dlatego jeśli nie stu procentowej pewności, czy chcemy posiadać tatuaż to zdecydowanie nie idźmy do studia. Jeśli stawiamy na początku na próbny tatuaż henną to na pewno nie warto później robić sobie zwykłego tatuażu, bo widać, że nie mamy pewności. Laserowe usuwanie tatuażu nie doprowadzi do tego, że skóra w miejscu po tatuażu będzie wyglądała jak przed zabiegiem, będzie widać, że usuwaliśmy tatuaż. Choć technika idzie naprzód i wszystko będzie prezentowało się o wiele lepiej niż jeszcze niedawno, ale nie jest to stu procentowe oczyszczenie skóry. Dlatego pomyślmy dwa razy zanim zdecydujemy się na sesję, podczas której zyskamy tatuaż (sprawdź serwis).

Tatuaże i sposoby ich usunięcia

Każdy, kto posiada tatuaż wie, że będzie go miał na całe życie. Oczywiście ludzie zdają sobie sprawę, że jest coś takiego jak laser do usuwania tatuażu , ale nie mają zamiaru korzystać z takiej opcji. Choć oczywiście znajdą się tacy, którzy nie do końca przemyśleli swą decyzję i muszą zapłacić za laserowe usuwanie tatuażu . Takie usuwanie nie jest bardzo bolesne, ale nie doprowadzi do tego, że będziemy mieli skórę jak sprzed tatuażu.

robienie tatuażu

Autor: Anderson Cassoli
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak warto mieć na uwadze to, że tatuaż dawniej zostawał z ludźmi do końca życia. To jest ważne. Dlatego jeżeli brak nam pewności względem tego czy chcemy tatuażu, to najlepiej go nie robić. Powinniśmy też rozważyć, jaki wzór chcielibyśmy posiadać. Tatuowanie imienia swojej miłości nie jest dobre. Dlaczego? Bo życie jest nieprzewidywalne, tak, więc nie ma sensu ryzykować, bo za parę lat możemy być z kimś innym. Wzór tatuażu powinien zostać przemyślany, czyli taki, którego nie zechcemy pozbyć, kiedy rozstaniemy się z Zosią a zaczniemy być z Wiolką. Tatuaże powinny mieć jakiś sens dla osoby, która chce tatuażu, żeby laser nie wchodził w grę.
Tagi: ,