Paradontoza to dolegliwość, jaka może przytrafić się już ludziom około 30 roku życia


Paradontoza jest stanem zapalnym przyzębia wymagającym bezzwłocznego leczenia, albowiem można w jej rezultacie stracić całe swoje uzębienie, a to bez względu na wiek jest za każdym razem trudnym przeżyciem. Wywołują ją bakterie i ciągłe stany zapalne przyczyniające się do coraz bardziej zaawansowanego procesu niszczenia kości.

Aby zacząć batalię z paradontoza, trzeba przede wszystkim szybko pójść do profesjonalnego stomatologa. Nie wybierajmy pierwszego lepszego dentysty, gdyż musi być to prawdziwy ekspert w swojej dziedzinie, który będzie w stanie nam pomóc i uratować bądź odbudować nasze zęby. Najistotniejszym zadaniem jest eliminacja stanu zapalnego, które odbywa się przez skrupulatne oczyszczenie zębów z osadu bakteryjnego przeciwdziałając równocześnie dalszemu postępowi choroby. Nieodzowne są do tego profesjonalne akcesoria, m.in. urządzenia ultradźwiękowe. Konieczna może być też antybiotykoterapia utrzymująca się nawet do pół roku oraz stymulacja laserowa.

Nie czekaj, tylko poczytaj więcej ból kręgosłupa rehabilitacja kraków na ten temat – informacje okażą się na pewno niezwykle fascynujące, więc kliknij tu i zobacz więcej.

Autor: UNIDENT UNION Dental Spa

Jeżeli jednak nie wszystkie zęby można było uchronić, potrzebna będzie ich odbudowa albo odbudowa ubytków wraz z rekonstrukcją kości. Chociaż niektórzy uważają, że implanty stomatologiczne kompletnie się tutaj nie nadają, to jest to błędna opinia. Wszystko zależy od typu zastosowanych implantów oraz fachowości kliniki, w której zdecydowaliśmy się rozpocząć leczenie. Niekiedy najpierw może być wymagana rekonstrukcja kości, do której dopiero potem będą mogły być przymocowane implanty stomatologiczne. O implanty trzeba troszczyć się w równym stopniu, co o swoje zęby, a dodatkowo, jeżeli cierpimy na paradontozę, częściej sprawdzać stan swojego uzębienia, by nie doszło do żadnych powikłań i utraty implantu, co dla nikogo nie jest zjawiskiem pożądanym – ani dla lekarza, ani dla pacjenta.

Chociaż parodontoza to choroba ciężka do wyleczenia, to warto jest podjąć się największych starań, by ją zniwelować i nadal cieszyć się pięknym uśmiechem. Brak zębów może być bowiem nawet powodem depresji, więc, jeżeli utraciliśmy zęby, szybko zdecydujmy się na stosowne zabiegi pozwalające na ich odbudowę i odzyskanie radości z życia.